Beach Pro Tour Hamburg: Polacy pokonali Austriaków

W drugim meczu fazy grupowej turnieju z cyklu Beach Pro Tour w Hamburgu Michał Bryl i Bartosz Łosiak wygrali z Austriakami – Seidlem/Wallerem 2:0. Było to ich pierwsze zwycięstwo w turnieju głównym.

Michał Bryl i Bartosz Łosiak rywalizują w turnieju Beach Pro Tour w Hamburgu. Po porażce z Włochami w ramach grupy B biało-czerwoni zmierzyli się z austriackim duetem Seidl R./Waller.

Początek meczu należał do Bryla i Łosiaka, którzy dobrze prezentowali się w ataku. Wykorzystywali też błędy rywali, co dało im prowadzenie 9:5. Dwa asy serwisowe dołożył Bartosz Łosiak, a gra bez błędów pozwalała Polakom trzymać rywali na dystans (14:9). Przy zagrywce Robina Seidla Austriacy zbliżyli się jeszcze na 12:15, ale na więcej nie było ich stać w premierowej odsłonie. W końcówce Bryl i Łosiak nie pozwolili sobie na żaden przestój, kończyli swoje akcje na siatce, co pozwoliło im triumfować 21:17.

W drugiego seta lepiej weszli Austriacy, którzy początkowo odskoczyli od biało-czerwonych na 5:3, ale Bryl z Łosiakiem szybko wrócili do gry, a w kolejnych minutach toczyła się wyrównana batalia (10:10). Próbowali przejąć inicjatywę na piasku, ale rywale bronili się blokiem. Stąd też często pojawiał się remis. Tak było do końca seta, a o jego losach zadecydowała końcówka. W niej Austriacy popełnili błąd, a blok Michała Bryla (jedyny blok Polaków w całym meczu) przypieczętował zwycięstwo biało-czerwonych (21:19).

Seidl R./Waller AUT – Bryl/Łosiak POL 0:2
(17:21, 19:21)

Artykuł Beach Pro Tour Hamburg: Polacy pokonali Austriaków pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.