TL: Kaliszanki przegrały w Łodzi z Budowlanymi 0:3

Siatkarki MKS-u Kalisz po środowej porażce we własnej hali z ŁKS-em Łódź, tym razem uległy po kilku dniach drugiej drużynie z Łodzi. Budowlani u siebie nie pozwolili rywalkom na wygranie nawet jednego seta, pewnie wygrywając 3:0. Dzięki temu łodzianki awansowały na 6. miejsce w tabeli, tuż za… ŁKS. Najlepszą siatkarką tego spotkania wybrano młodą rozgrywającą Budowlanych, Martynę Łazowską.

Oba zespoły przystępowały do sobotniej konfrontacji osłabione kontuzjami. Na wtorkowym treningu urazu doznała środkowa MKS-u – Ewa Kwiatkowska, a do zdrowia wciąż nie wróciła przyjmująca Budowlanych – Zuzanna Górecka. MKS wyraźnie podszedł do tej konfrontacji podrażniony środową porażką z ŁKS-em. Serią świetnych zagrywek mecz otworzyła Monika Gałkowska, a jej koleżanki znakomicie pracowały w obronie. Dopiero uderzenie Moniki Fedusio pozwoliło gospodyniom zmienić ustawienie (2:6). Zacięta walka trwała na boisku i kibice obecni w hali mogli oglądać świetną grę w obronie obu zespołów. Bardzo dobrze w ataku radziła sobie Paulina Damaske (6:9), przyjmująca popracowała też polu zagrywki uwydatniając problemy MKS-u w przyjęciu. Ewelina Żurowska zaatakowała w aut (11:11). To gospodynie zaczęły kontrolować sytuację na boisku, a ciężar gry w ataku wzięła na siebie Fedusio. Zmiana na zagrywkę Justyny Kędziory pomogła i set zakończył się na korzyść gospodyń pojedynczym blokiem Martyny Łazowskiej na Żurowskiej (25:22).

Kolejnego seta na rozegraniu po stronie MKS-u rozpoczęła już Sylwia Kucharska. Budowlane znacznie wzmocniły grę w polu zagrywki i odbiło się to na grze zespołu z Kalisza. Oriana Miechowicz pojawiła się w miejsce Moniki Gałkowskiej (14:11). Sprytnie kiwnęła Łazowska, a zespół z Kalisza coraz więcej się mylił. Od bloku odbiła się Julia Szczurowska, ale późna pogoń nic nie dała i Paulina Damaske zakończyła tą odsłonę atakiem blok-aut (25:22).

Oriana Miechowicz pozostała na boisku, a jej zespół próbował jeszcze walczyć. Odsłonę otworzyła na zagrywce Sylwia Kucharska, a jej serię przerwało dopiero skuteczne uderzenie Weroniki Centki (5:2). Wykorzystana kontra w wykonaniu Moniki Fedusio dała gospodyniom prowadzenie, ale MKS nie zamierzał odpuszczać. Przechodzącą piłkę wykorzystała Justyna Łukasik (9:9) i wynik długo utrzymywał się w okolicy remisu. Wszystko z siebie, zwłaszcza w ataku dawała Damaske. Chwilę później ważną kontrę skończyła Fedusio (18:16). Kaliszanki jeszcze próbowały, ale to uderzenie Damaske skończyło mecz na korzyść gospodyń (25:21).

MVP: Martyna Łazowska

Grot Budowlani Łódź – Energa MKS Kalisz 3:0
(25:22, 25:22, 25:21)

Składy zespołów:
Budowlani: Lisiak (7), Łazowska (3), Centka (6), Fedusio (15), Damaske (12), Szczurowska (11), Łysiak (libero) oraz Kędziora, Skomorowska (libero) i Pelczarska
MKS: Drużkowska (6), Żurowska (9), Łukasik (9), Gałkowska (4), Cygan (4), Gajewska, Bałuk (libero) oraz Miechowicz (3), Mucha (8), Dudek (2) i Kucharska (1)

Artykuł TL: Kaliszanki przegrały w Łodzi z Budowlanymi 0:3 pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.