TL: Pogrom w Świeciu, PTPS żegna się z ligą

Nieuchronne stało się faktem. Pilanki nie sprostały w Świeciu Jokerowi i po dziesięciu latach w najwyższej klasie rozgrywkowej spadają do I ligi. W piątkowy wieczór PTPS nie miał żadnych argumentów i jego spadek został przypieczętowany w kiepskim stylu. Tym samym utrzymanie w TAURON Lidze zapewnił sobie beniaminek, właśnie Joker Świecie.

Spotkanie w Świeciu rozpoczęło się od wyrównanej walki punkt za punkt. Dopiero po skutecznych atakach Natalii Skrzypkowskiej oraz punktowych zagrywkach Oliwii Urban gospodynie zdołały wypracować sobie cztery oczka przewagi (9:5). Ich przeciwniczkom zdarzył się natomiast błąd w ataku, który jedynie pogorszył sytuację zespołu z Piły w połowie seta. Nie bez znaczenia były także problemy pilanek na przyjęciu.

Siatkarki Jokera wykorzystywały za to swoje szanse w kontrataku i w okolicach końcówki miały już o sześć oczek więcej (20:14). W pierwszej odsłonie obyło się już więc bez niespodzianek i to gospodynie mogły się cieszyć z wygranej po skutecznym ataku Joanny Sikorskiej (25:19).

Drugą partię zdecydowanie lepiej rozpoczął zespół Jokera Świecie. As serwisowy Natalii Skrzypkowskiej oraz atak w aut Gabrieli Ponikowskiej sprawiły bowiem, że gospodynie miały na swoim koncie o cztery punkty więcej (5:1). Nie był to koniec problemów po stronie drużyny z Piły, co jedynie pogarszało jej sytuację w tym secie. Natomiast zawodniczki Jokera nadal świetnie radziły sobie na zagrywce, co potwierdził jedynie as serwisowy w wykonaniu Oliwii Urban (12:5). Po raz kolejny w polu serwisowym klasę pokazała także Natalia Skrzypkowska, co przy coraz większej ilości błędów przyjezdnych powiększyło dystans między drużynami do aż dwunastu oczek. Druga odsłona zakończyła się więc bardzo wysokim zwycięstwem gospodyń, z którego mogły się cieszyć po swoim skutecznym bloku (25:9).

Od dwupunktowego prowadzenia Jokera Świecie rozpoczęła się partia numer trzy. Tym razem gospodyniom nie udało się jednak uniknąć niedokładności po swojej stronie, przez co wynik dość szybko się wyrównał (5:5). Pilanki grały mimo wszystko dość przewidywalnie, co pomogło ich przeciwniczkom w ustawieniu szczelnego bloku, dzięki któremu wróciły do poprzedniej przewagi. Zawodniczki ze Świecia kontynuowały więc swoją dobrą passę w grze na siatce, dzięki czemu jedynie umocniły się na prowadzeniu (12:6). Co prawda przez chwilę przyjezdnym udało się zmniejszyć dystans między drużynami, ale w połowie seta gospodynie ponownie miały o sześć oczek więcej. Od tej pory siatkarki Jokera grały już w pełni swobodnie i to one triumfowały w całym meczu po serii swoich skutecznych bloków (25:14).

Joker Świecie – Enea PTPS Piła 3:0
(25:19, 25:9, 25:14)

MVP: Oliwia Urban

Składy zespołów:
Joker: Brzoska (7), Sikorska (12), Wenerska (3), Skrzypkowska (8), Urban (11), Jurczyk (15), Nowak (libero) oraz Gorzkiewicz, Urbanowicz (2), Kowalska (2) i Muszyńska (3)
PTPS: Gawlak (5), Pelczarska (2), Gądek (10), Ponikowska (8), Bartkowska (5), Łyszkiewicz (3), Bodasińska (libero) oraz Pawłowska (libero) i Wystel

Artykuł TL: Pogrom w Świeciu, PTPS żegna się z ligą opublikowany na Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.