Krótka przerwa w grze Mariusza Wlazłego

W trzecim secie sobotniego meczu Trefla Gdańsk ze Stalą Nysa niepokojąco wyglądającej kontuzji doznał kapitan Trefla Gdańsk Mariusz Wlazły. Po badaniach początkowo źle wyglądający uraz okazał się jednak niegroźny. Jak poinformował klub, atakującego czeka przerwa w grze, która potrwa około tygodnia. Po tym czasie, spędzonym na pracy z fizjoterapeutą zawodnik  powinien wrócić na boisko.

Przy stanie 4:3 trzeciego seta sobotniego meczu w Nysie kapitan Trefla Gdańsk Mariusz Wlazły niefortunnie upadł na boisko po ataku z prawego skrzydła. Ból kostki był tak silny, że pozostali gracze znieśli zawodnika z boiska, a kontuzją od razu zajął się klubowy fizjoterapeuta Piotr Ślugajski. Już pod koniec tej partii kapitan Gdańskich Lwów dołączył do kolegów stojących w kwadracie dla rezerwowych i obserwował wygraną swojego zespołu. Po powrocie do Gdańska zawodnik miał przeprowadzone badania USG i RTG stawu skokowego. Nie wykazały one żadnych niepokojących zmian strukturalnych, więc czeka go teraz około tygodniowa praca z fizjoterapeutą.

W poniedziałek Mariusz przeszedł specjalistyczne badania, które nie wykazały żadnych niepokojących sygnałów. Będziemy kontrolować jego stan zdrowia. Teraz skupiamy się na rehabilitacji i jak najszybszym powrocie atakującego do drużyny. Nieunikniona jest jednak przerwa Wlazłego, która potrwa do kilkunastu dni – powiedział w rozmowie z Polsatem Sport fizjoterapeuta gdańskiego zespołu, Piotr Ślugajski.

W najbliższym meczu swojej drużyny, który odbędzie się 31 stycznia, Mariusz Wlazły najprawdopodobniej zatem nie zagra. Trefl Gdańsk na wyjeździe zmierzy się wówczas z Indykpolem AZS-em Olsztyn.

Artykuł Krótka przerwa w grze Mariusza Wlazłego opublikowany na Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.