Mateusz Poręba: Cieszymy się ze swojej dobrej gry

AZS Olsztyn niespodziewanie pokonał wyżej notowaną drużynę Jastrzębskiego Węgla 3:1. – Cieszymy się z naszej gry, liczymy, że podtrzymamy swoją dobrą passę – powiedział zawodnik akademików AZS-u Mateusz Poręba.

Zespół z Olsztyna źle rozpoczął mecz z Jastrzębskim Węglem, wysoko przegrał premierową odsłonę  w stosunku 15:25. Trener Daniel Castellani dokonał wielu roszad w składzie w tej części gry. – O  pierwszym secie w meczu przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi chcielibyśmy zapomnieć. W tej partii trener dał pograć zawodnikom, którzy stali w kwadracie, z tego faktu należy się cieszyć – powiedział siatkarz.

W kolejnych trzech setach górą była ekipa z północnej Polski, dobra gra w bloku oraz w polu zagrywki miała istotny wpływ na odniesienie zwycięstwa. Ponadto olsztynianie byli bardzo zmotywowani w tym meczu. Mateusz Poręba zdobył w całym spotkaniu 11 punktów miał 50% skuteczność w ataku. – Byliśmy bardzo zmotywowani w tym meczu, podtrzymaliśmy swoją passę, zagraliśmy bardzo dobrze i z tego się cieszymy. Do rewanżowego meczu  z Jastrzębskim Węglem będziemy bardzo zmotywowani – zakończył zawodnik.

Artykuł Mateusz Poręba: Cieszymy się ze swojej dobrej gry opublikowany na Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.