I liga K: Częstochowianka lepsza od Solnej

W meczu dwóch sąsiadujących ze sobą drużyn lepsze okazały się zawodniczki z Częstochowy. Pokonały one 7R Solna Wieliczka 3:1 i mają jeden punkt straty do swoich rywalek. Solna pewnie i zdecydowanie wygrała drugą odsłonę spotkania, w pozostałych musiała uznać wyższość ekipy spod Jasnej Góry.

W początkowym okresie gry obie drużyny grały punkt za punkt. Po tym jak skutecznie zaatakowała Natalia Sidor było 6:5 dla ekipy z Częstochowy. W polu zagrywki ręki nie zwalniała Rozalia Hnatyszyn, przy jej serii miejscowa drużyna prowadziła 10:5. Błędy własne zespołu gości sprawiły, że tablica wyników wskazała prowadzenie częstochowianek 13:6. Ciężar gry w ekipie przyjezdnych wzięła na siebie Łucja Kuriata, popisała się trudnymi zagrywkami, a gospodynie w jednym ustawieniu straciły cztery punkty z rzędu i ich przewaga zmalała do dwóch punktów (15:13). Podipieczne trenera Andrzeja Stelamacha po ataku Rozalii Hnatyszyn miały cztery punkty więcej niz Solna (18:14). W zespole z Małopolski szwankowało przyjęcie, miejscowe siatkarki zamieniały kontrataki w punkty, dobrze spisała się Natalia Sidor (22:16). Odpowiedź podopiecznych trenera Ryszarda Litwina była natychmiastowa. Tym razem w miejscu stanęły gospodynie, w polu zagrywki punktowała Angelika Gajer (22:21). Na więcej drużyny z solnego miasta nie było stać, podwójny blok Rozalii Hnatyszyn i Magdaleny Ociepy na Weronice Sobiczewskiej sprawił, że miejscowa drużyna wygrała inauguracyjną partię spotkania .

W drugim secie wieliczanki prowadziły 3:1, Częstochowianka wyrównała stan rywalizacji na 3:3, po czym stanęła w miejscu. Przy serii zagrywek Marceliny Glinieckiej zespół Solnej zbudował sobie siedmiopunktową przewagę (10:3). Częstochowianki popełniły wiele prostych błędów, miały duże problemy z przyjęciem. Zespół gospodyń seriami tracił punkty, a rozpędzone wieliczanki przy serii Łucji Kuriaty prowadziły 14:5. Set miał jednostronny przebieg, trener Andrzej Stelmach rotował składem, brał przerwy na żądanie. Posunięcia te nic nie zmieniły. Przewaga gości utrzymała się przez dłuższy czas, pojedynczymi akcjami losy seta próbowała odwrócić Angela Mroczek. Po tym jak punkt w kontrataku zdobyła Natalia Ciesielska było 23:12 dla Solnej. Przy stanie 24:14, zespół spod Jasnej Góry zdobył trzy punkty z rzędu, grę przerwał trener Ryszard Litwin. Autowa zagrywka Natalii Sidor zakończyła zmagania w tym secie.

W kolejnym secie meczu gospodynie po ataku ze skrzydła Rozalii Hnatyszyn prowadziły 3:1. Zespół z Małopolski wyrównał stan rywalizacji na 4:4, po czym przytrafił mu się przestój. Inicjatywę przejęły częstochowianki, które zbudowały sobie trzypunktową przewagę (8:5). Gra falowała, wieliczanki doprowadziły do wyrównania, nieźle spisała się Julia Wieczorek (9:9). Obie drużyny popełniły dużą ilość błędów własnych przez co tempo meczu spadło. Gra ponownie toczyła się punkt za punkt do stanu 16:16 rozgrywające obu drużyn kierowały piłki do swoich środkowych, a te kończyły ataki. Atak Natalii Sidor sprawił, że częstochowianki prowadziły 18:16, zawodniczka ta nie zawodizła(21:18). Przy serii Wiktorii Maksajdy przyjezdne wyrónały stan rywalizacji na 22:22. Ostatnie trzy punkty zdobyły miejscowe siatkarki, a w roli głównej wystąpiła Wioletta Lach, która czujnie zagrała na siatce.

Do stanu 5:5 wieliczanki dotrzymały kroku swoim rywalkom. Seria zagrywek Natalii Sidor oraz błędy własne wieliczanek dały czteropunktową przewagę Częstochowiance (9:5). Przyjezdne były w odwrocie, miały problemy z przyjęciem, w ich drużynie nie było liderki, która poderwałaby ich do skutecznej gry. Nie do zatrzymania była Rozalia Hnatyszyn, która punktowała ze skrzydła i z szóstej strefy (16:10). Solna nie potrafiła zniwelować strat, pojedyncze ataki Weroniki Sobiczewskiej oraz Marceliny Glinieckiej na niewiele się zdały. Przy stanie 21:18 punktowym atakiem popisała się Angela Mroczek, punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Patrycja Jakubowska i było 23:18. Set i mecz zakończył się punktowym blokiem Wioletty Lach oraz Natalii Sidor na Julii Wieczorek

Częstochowianka Częstochowa – 7R Solna Wieliczka 3:1
(25:22, 16:25, 25:22, 25:19)

Składy zespołów:
Częstochowianka: Sidor (18), Matyszczak (1), Hnatyszyn (18), Mroczek (14), Ociepa (2), Lach (13), Wysokińska (libero) oraz Szumera, Szynkiel (2), Pietrzkiewicz, Zych i Jakubowska (3)
Solna: Gajer (2), Ciesielska (8), Kuriata (8), Sobiczewska (20), Gliniecka (9), Wieczorek (7), Rafałko (libero) oraz Malczewska, Pustelnik i Maksajda

Artykuł I liga K: Częstochowianka lepsza od Solnej opublikowany na Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.