I liga M: KPS doczekał się pierwszej wygranej w sezonie

Siatkarze KPS-u Siedlce powrócili po przerwie do ligowej rywalizacji. W środowe popołudnie pokonali na wyjeździe ZAKSĘ Strzelce Opolskie, nie oddając rywalom żadnego seta. Była to dopiero pierwsza ich wygrana w tym sezonie, ale mają też na koncie najmniej rozegranych meczów.

Początek meczu był wyrównany, ale jako pierwsi do ataku ruszyli gospodarze. Przy zagrywce Filipa Grygla zaczęli oni budować sobie przewagę. Po skutecznej kontrze Grzegorza Wójtowicza odskoczyli nawet od rywali na trzy oczka (11:8), ale KPS szybko zabrał się do odrabiania strat. Udanymi serwisami odpowiedział Mateusz Kańczok, a na świetlnej tablicy pojawił się remis. W kolejnych minutach udany blok dołożył Patryk Szymański, a punktowa zagrywka Janusza Górskiego spowodowała, że to siedlczanie zaczęli przejmować inicjatywę na boisku. Swoje w ataku kończył Michał Wójcik, a ZAKSA nie wykorzystywała wszystkich szans na zdobywanie punktów (16:20). Pojedyncze skuteczne zbicia Markusa Kosiana nie poderwały jej już do walki, a w końcówce premierowej odsłony na boisku rządzili przyjezdni. Dołożyli oni szczelny blok, a pomyłka w ataku Grygla zakończyła nierówną walkę (25:18).

W pierwszej fazie drugiego seta obie drużyny szły łeb w łeb. Dopiero punktowy serwis Krzysztofa Zapłackiego i szczelny blok strzelczan pozwolił im zbudować niewielką nadwyżkę (8:6). Jednak Górski na spółkę z Wójcikiem doprowadzili do tego, że wynik szybko ponownie zaczął oscylować wokół remisu. Po zbiciu ze środka Dominika Kramczyńskiego wciąż rezultat był na styku (16:16), ale as serwisowy Szymona Berezy dał sygnał do ataku podopiecznym Mateusza Grabdy. Chwilę później punktową zagrywkę dołożył Wójcik, a w ataku swoje trzy grosze dodał Górski. Pojedyncze udane zagrania Wójtowicza nie poderwały już ekipy z Opolszczyzny do walki, a KPS ostatecznie pewnie triumfował w tej części spotkania 25:20.

W trzecią partię lepiej weszła ZAKSA, która przy zagrywce Kramczyńskiego zbudowała sobie nadwyżkę (4:1), ale między innymi po błędzie Grygla błyskawicznie ją roztrwoniła. W kolejnych minutach to siedlczanie próbowali przejąć inicjatywę na boisku, a po zbiciu Radosława Nowaka wysforowali się nawet na dwupunktowe prowadzenie, ale w dużej mierze dzięki Kramczyńskiemu strzelczanie wciąż byli w grze (14:14). Dopiero przy serwisie Szymańskiego goście zaczęli zbliżać się do sukcesu. Po bloku Nowaka prowadzili już 20:16, a sytuacja podopiecznych Rolanda Dembończyka robiła się coraz trudniejsza. W końcówce nie do zatrzymania w ataku był Górski, a gospodarzy pogrążył błąd w ataku Wójtowicza. Ostatecznie przyjezdni triumfowali 25:21, odnosząc pierwszą wygraną w sezonie.

MVP: Mateusz Kańczok

ZAKSA Strzelce Opolskie – KPS Siedlce 0:3
(18:25, 20:25, 21:25)

Składy zespołów:
ZAKSA: Szczechowicz (1), Grygiel (8), Zapłacki (6), Wójtowicz (9), Kosian (5), Kramczyński (7), Pilichowski (libero) oraz Biesek, Kłęk, Kaciczak (1) i Pogłodziński (libero)
KPS: Bereza (2), Wójcik (10), Nowak (4), Szymański (5), Górski (16), Kańczok (17), Waloch (libero) oraz Kupka, Strulak i Dobosz

Artykuł I liga M: KPS doczekał się pierwszej wygranej w sezonie opublikowany na Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.