Piłka siatkowa

TL: ŁKS Commercecon lepszy od Chemika Police

Trzecią porażkę w sezonie zapisały na swoim koncie siatkarki Grupy Azoty Chemika Police. W 5. kolejce TAURON Ligi podopieczne Ferhata Akbasa musiały uznać wyższość ŁKS-u Commercecon. Łodzianki poza trzecią odsłoną spotkania, w której toczyła się walka na przewagi, nie dały policzankom żadnych szans, pokonując je bez straty seta.

Początek meczu był wyrównany, ale przy zagrywce Katarzyny Zaroślińskiej-Król łodzianki zaczęły przejmować inicjatywę na boisku (8:5). Wykorzystywały niedokładności w szeregach policzanek, a udane kontry Katariny Lazović oraz Zaroślińskiej-Król spowodowały, że gospodynie kontrolowały boiskowe wydarzenia (12:7). Chemik próbował ratować się blokiem, ale brakowało mu skuteczności w ataku. ŁKS dyktował warunki gry. Prowadził już 20:15, ale wówczas do walki zerwały się przyjezdne. Po skutecznym zbiciu Jovany Brakocević-Canzian zbliżyły się na 18:20, ale na więcej nie było je stać. W końcówce na boisku dzieliły i rządziły podopieczne Giuseppe Cucariniego. Dołożyły szczelny blok, a autowy atak Martyny Grajber zakończył nierówną walkę w premierowej odsłonie (25:19).

W drugim secie łodzianki poszły za ciosem. Przy zagrywce Zaroślińskiej-Król ponownie zaczęły budować przewagę. Nieskuteczna postawa Brakocević-Canzian sprawiła, że strata Chemika błyskawicznie urosła do pięciu oczek (1:6). Do walki próbowała poderwać go Agnieszka Kąkolewska, ale w natarciu był ŁKS. Nakręcał go duet Zaroślińska-Król/Lazović, a policzankom nie pomagały ani czasy na życzenie Ferhata Akbasa, ani dokonywane przez niego zmiany. Inicjatywa leżała po stronie gospodyń, a obrazu gry nie odmieniło kilka udanych akcji w wykonaniu Natalii Mędrzyk (9:18). W grze przyjezdnych wciąż było za dużo błędów, a łodzianki pewnie kroczyły do sukcesu. W końcówce w ataku pomyliła się jeszcze Indy Baijens, a atakująca ŁKS-u przypieczętowała pewną wygraną gospodyń w tej części meczu (25:14).

Trzecią odsłonę lepiej zaczęły policzanki, które po zbiciu Brakocević-Canzian objęły prowadzenie 4:0. ŁKS do walki poderwała Aleksandra Wójcik, a Chemik powoli tracił prowadzenie. Udana kontra Zaroślińskiej-Król sprawiła, że na świetlnej tablicy pojawił się remis (8:8). Seria trudnych zagrywek Lazović i dwie czapy sowodowały, że gospodynie zaczęły przejmować inicjatywę na boisku (11:8), ale w kolejnych minutach przytrafiło im się kilka błędów, a Mędrzyk pomogła przyjezdnym wrócić do gry. Im bliżej końca seta, tym było coraz ciekawiej. Pierwszą piłkę meczową dała łodziankom Wójcik, ale Chemik ją obronił (24:24). Chwilę później sam miał piłkę setową, ale Lazović na spółkę z Zaroślińską-Król przechyliła szalę zwycięstwa na stronę ŁKS-u (28:26).

MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król

ŁKS Commercecon Łódź – Grupa Azoty Chemik Police 3:0
(25:19, 25:14, 28:26)

Składy zespołów:
ŁKS: Wójcik (13), Lazović (14), Ninković (6), Bongaerts (3), Alagierska (4), Zaroślińska-Król (19), Strasz (libero)
Chemik: Grajber, Kowalewska (2), Kąkolewska (10), Brakocević-Canzian (16), Połeć (1), Mędrzyk (5), Maj-Erwardt (libero) oraz Baijens (1), Wasilewska (1), Żurawska, Bałdyga (1)

Artykuł TL: ŁKS Commercecon lepszy od Chemika Police opublikowany na Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.