LM: Jastrzębski Węgiel zagra o rozstawienie w losowaniu

Przed siatkarzami Jastrzębskiego Węgla ostatnie starcie w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Do Belgii podopieczni Slobodana Kovaca jadą jako murowany faworyt, ale tak naprawdę, aby zapewnić sobie rozstawienie w losowaniu par ćwierćfinałowych, potrzebują zaledwie jednego seta. – Zwycięstwo w jednej partii zapewnia nam rozstawienie w losowaniu i potem gramy dalej. Fajnie by było wygrać już pierwszą odsłonę – mówił przed wylotem do Masseik atakujący jastrzębian, Dawid Konarski.

Greenyard Maaseik cały czas ma matematyczne szanse, aby awansować do kolejnej rundy Ligi Mistrzów. Belgijski zespół zajmuje aktualnie drugie miejsce w grupie C, ma na swoim koncie trzy zwycięstwa i dwie porażki, co daje mu 7 punktów. Aby myśleć o awansie, podopieczni trenera Joela Banksa muszą wygrać w jak najlepszym stosunku i liczyć na szczęśliwe rozstrzygnięcia w pozostałych grupach. Do drużyny niedawno dołączył znany z występów w PGE Skrze Bełchatów Renee Teppan, który w ramach transferu medycznego zastąpił Lou Kindta. Estoński atakujący swój debiut zaliczy prawdopodobnie właśnie w starciu z Jastrzębskim Węglem. Do tej pory najwięcej punktów dla Greeynard Masseik w lidze belgijskiej wywalczył Jelte Maan – 191. W Belgii zakończyła się już faza zasadnicza, a w niej ekipa z Maaseik zajęła trzecie miejsce, z dorobkiem 32 punktów, w najbliższy weekend rozpocznie się pierwsza część fazy play-off, w której Greenyard zagra z Decospan VT Menen.

W pierwszym meczu obu drużyn w Jastrzębiu-Zdroju zdecydowanie lepsi byli brązowi medaliści PlusLigi, pewnie wygrywając przed własną publicznością 3:0. Jastrzębian poprowadził wtedy do zwycięstwa Dawid Konarski, zdobywając 14 punktów i notując 62% skuteczność ataku. Teraz jednak Jastrzębski Węgiel potrzebuje tylko, lub aż seta. W poprzedniej kolejce podopieczni Slobodana Kovaca zapewnili już sobie pierwsze miejsce w grupie C, 3:1 pokonując wielki Zenit Kazań. Było to drugie zwycięstwo jastrzębian z wicemistrzami Rosji, a dzięki temu, a także pewnych pozostałych wygranych, mają oni na swoim koncie komplet zwycięstw.

Teraz przed nimi walka już jedynie o rozstawienie w losowaniu par ćwierćfinałowych. Jastrzębski Węgiel japewnił sobie pierwsze miejsce w grupie, ale jedynie cztery drużyny z najlepszym bilansem będą rozstawione w losowaniu. Do tego gracze Slobodana Kovaca potrzebują zaledwie jednego seta. – Jedziemy wygrać mecz, ale przede wszystkim właśnie tego jednego seta. Zwycięstwo w jednej partii zapewnia nam rozstawienie w losowaniu i potem gramy dalej. Fajnie by było wygrać już pierwszą odsłonę, bo potem możemy zrobić trochę rotacji, bo jednak ten mecz z Aluronem Virtu CMC Zawiercie trwał aż pięć setów, do tego doszła dość długa sytuacja w końcówce tie-breaka z protokołem, więc jesteśmy trochę zmęczeni – nie ukrywał po porażce w Zawierciu Dawid Konarski. Jego zespół w ostatnim spotkaniu PlusLigi musiał uznać wyższość Aluronu Virtu CMC Zawiercie, choć na terenie rywala prowadził już 2:0. Jeśli równie dobrze jastrzębianie rozpoczną pojedynek w Maaseik, będą mogli spokojnie czekać na losowanie.