LM: Przegrana ŁKS-u na pożegnanie z rozgrywkami

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź nie sprostały Igor Gorgonzola Novara w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzyń. Podopieczne Giuseppe Cuccariniego nie ugrały na boisku rywala nawet seta. Największe szanse na to miały w trzeciej partii spotkania, którą przegrały dopiero po grze na przewagi. Łodzianki pożegnały się tym samym z tegorocznymi rozgrywkami. Włoski zespół z kolei przypieczętował zwycięstwo w grupie C.

Mecz lepiej rozpoczęły polskie siatkarki, które za pomocą skutecznych ataków wyszły na trzypunktowe prowadzenie (5:2). Nie udało im się jednak utrzymać przewagi i już po chwili rywalki doprowadziły do wyrównania. Zaraz potem asa serwisowego zapisała na swoim koncie Stefana Veljković i to Igor Gorgonzola Novara zaczęła być o dwa oczka lepsza (7:5). Na zagrywce we włoskiej drużynie świetnie radziła sobie także Elica Wasiljewa, która jedynie powiększyła stratę Polek (7:12). W połowie seta zawodniczki ŁKS-u podjęły mimo wszystko walkę. W ataku zaczęła wyróżniać się Monika Bociek, a Katarina Lazović dopisała do swojego konta asa serwisowego. Dystans punktowy między drużynami zmniejszył się jednak jedynie na chwilę i w końcówce powrócił do aż pięciu punktów na rzecz Włoszek (20:15). Ta strata była już więc dla łodzianek zbyt duża do nadrobienia, przez co musiały się ostatecznie pogodzić z wygraną swoich przeciwniczek (25:21).

Druga partia zaczęła się pd wyrównanej walki, którą zdołał przełamać zespół z Łodzi. Po błędzie w ataku przeciwniczek wygrywał już bowiem aż trzema punktami (6:3). Siatkarki z Novary nie zamierzały jednak odpuszczać i po asie serwisowym Cristiny Chirichelly zmniejszyły dystans do zaledwie jednego oczka. Polki nie dopuściły mimo wszystko do wyrównania i za chwilę przywróciły swoją przewagę po punktowej zagrywce Klaudii Alagierskiej (11:8). Włoszki przejęły więc inicjatywę dopiero, gdy w ataku uaktywniła się Jovana Brakočević. Emocji jednak nie brakowało, gdyż nie były one w stanie uciec Polkom, które powróciły na prowadzenie po ataku w aut Megan Courtney (19:18). Siatkarki z Novary zdołały mimo wszystko wytrzymać ciążącą na nich presję, dzięki czemu kolejny raz udowodniły swoją wyższość, wygrywając z łodziankami po punktowym ataku Courtney (25:20).

Trzeciego seta ŁKS Commercecon Łódź rozpoczął od bloku Alagierskiej i punktowej zagrywki Lazović. Na ataku rozstrzelała się także Monika Bociek, która umocniła swój zespół na trzypunktowym prowadzeniu (5:2). Na zagrywce uaktywniła się także Aleksandra Wójcik, dzięki czemu łodzianki powiększyły swoją przewagę do aż sześciu oczek (11:5). Włoszki ciągle starały się zmniejszyć straty, ale ich przeciwniczki nie wstrzymywały ręki w polu serwisowym nawet w połowie seta. Przez większość tej partii można więc było obserwować znaczną dominację siatkarek z Polski. Sytuacja zaczęła się zmieniać dopiero pod sam koniec, kiedy to punktową zagrywkę wykonała Brakočević, a Bociek nie potrafiła uniknąć błędu w ataku. Ostatecznie spowodowało to szybkie wyrównanie stanu rywalizacji (20:20), przez co wygrana stała się kwestią otwartą. Tym razem konieczna okazała się więc gra na przewagi, którą szczęśliwie dla siebie zdołały zakończyć zawodniczki z Novary (26:24).

Igor Gorgonzola Novara – ŁKS Commercecon Łódź 3:0
(25:21, 25:20, 26:24)

Składy zespołów:
Igor: Brakocević (11), Courtney (12), Chirichella (6), Hancock (3), Wasiljewa (10), Veljković (11), Sansonna (libero) oraz Mlakar (2), Morello, Napodano, Di Iulio (1) i Arrighetti
ŁKS: Mori (6), Pacak (4), Wójcik (10), Lazović (13), Bociek (13), Alagierska (6), Strasz (libero) oraz Korabiec (libero) i Skrzypkowska

Artykuł LM: Przegrana ŁKS-u na pożegnanie z rozgrywkami opublikowany na Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.