I liga K: Cenne zwycięstwo tarnowianek, KSZO z kolejną porażką

Ważne zwycięstwo odniosły siatkarki Grupy Azoty Tarnów, pokonały one drużynę KSZO i wciąż liczą się w grze o fazę play-off. Tarnowianki mają tyle samo punktów, co Karpaty i Stal Mielec. Ostrowczanki poniosły dziesiątą porażkę z rzędu i pozostały na przedostatnim miejscu w tabeli.

Do stanu 5:5 zespół KSZO był równorzędnym rywalem dla ekipy z Tarnowa. Przy serii Marty Dudy tarnowianki prowadziły 9:5. Ich radość nie trwała zbyt długo, przyjezdne odrobiły straty i po punktowym bloku na Magdalenie Szabo miały jeden punkt przewagi (13:12). Gra obu drużyn falowała, obie seriami zdobywały punkty i seriami je traciły. Ciężar gry na siebie w tarnowskiej drużynie wzięła Magdalena Szabo, punktowała Marta Duda i Jedynka ponownie prowadziła 16:13. Odpowiedź zespołu gości była natychmiastowa, punktowym atakiem popisała się Kaja Klepacz i podopieczne trenera Marcina Cebo traciły zaledwie jeden punkt do tarnowianek (16:17). Te ponownie wypracowały sobie kilkupunktową przewagę, dobrze spisała się Nikola Abramajtys, punktowała Jowita Jaroszewicz (22:16). Na skutek błędów własnych przewaga podopiecznych trenera Łukasza Marciniaka zmalała do dwóch punktów (23:21). Ostatnie dwa oczka w tym secie zdobyła ekipa z Małopolski, seta skuteczną kiwka zamknęła Magdalena Szabo.

Druga partia meczu rozpoczęła się po myśli tarnowianek, przyjezdne miały duże problemy z przyjęciem, popełniły błędy własne i przegrywały 2:7. Ostrowczanki nie miały siatkarskich argumentów, punkty zdobywały poprzez pomyłki swoich rywalek. Po tym jak Jowita Jaroszewicz zablokowała Monikę Kacprzak, tablica wyników wskazała prowadzenie gospodyń 15:8. Trener Marcin Cebo przerwał grę i przywołał swoje siatkarki do siebie, ale na niewiele się to zdało. Odrzucone od siatki zawodniczki z Ostrowca Świętokrzyskiego całkowicie oddały pole gry swoim rywalkom. Przy serii Marty Dudy było 21:12 dla drużyny z Małopolski. Tego jednostronnego seta atakiem zakończyła Julita Molenda.

Nie mające nic do stracenia ostrowczanki rzuciły się do ataków, tarnowianki stanęły w miejscu, nie kończyły ataków, grały ospale. Z dobrej strony pokazała się Monika Kawa, zawodniczka ta popisała się asami serwisowymi i dzięki niej zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego prowadził 13:8. Trener drużyny z Małopolski – Łukasz Marciniak dokonał roszad w składzie, na boisku pojawiła się Aleksandra Buczek oraz Marcelina Gliniecka. Tarnowianki po kiwce wspomnianej Aleksandry Buczek zniwelowały straty do dwóch punktów (13:15). Kilka chwil później nastąpił zwrot boiskowych wydarzeń. Serią zagrywek popisała się Marcelina Gliniecka, przyjezdne popełniły wiele błędów własnych i przegrywały 18:22. Był to moment zwrotny tego seta i meczu, gospodynie asem serwisowym zakończyły ten mecz i zdobyły cenne trzy punkty.

MVP: Nikola Abramajtys

Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0
(25:21, 25:15, 25:21)

Artykuł I liga K: Cenne zwycięstwo tarnowianek, KSZO z kolejną porażką opublikowany na Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.