Piłka siatkowa

I liga K: Ważna wygrana gliwiczanek z Karpatami

W siedemnastej rundzie spotkań I ligi kobiet AZS Politechniki Śląskiej Gliwice podejmował we własnej hali Karpaty Krosno. Gliwiczanki okazały się mało gościnne, bowiem nie oddały w tym meczu rywalkom nawet seta. Przed starciem obie drużyny sąsiadowały w tabeli i dzieliły je dwa punkty, po nim zespół z Karpat spadł o jedną pozycję.

Początek należał do tarnowianek, które udanymi atakami i skutecznym blokiem wygrały trzy pierwsze akcje. Zwłaszcza blok był ważną częścią gry ekipy gospodarzy i w kolejnych akcjach wpadały na jej konto następne punkty zdobywane właśnie tym elementem. W dodatku zespół z Krosna co kilka akcji swoje ataki wysyłał w aut, w wyniku czego przewaga miejscowych rosła. Miejscowe prowadziły grę pod swoje dyktando, pojedyncze udane akcje w polu zagrywki i w bloku zespołu gości nie zagrażały im. Tym bardziej, że dobre akcje siatkarki Karpat przeplatały błędami, bądź nieskończonymi atakami. Set padł łupem akademiczek, które wygrały go z dziesięciopunktową przewagą.

Druga odsłona była już bardziej wyrównana, choć miejscowe rozpoczęły go od prowadzenia 3:0. Drużyna gości grała zdecydowanie skuteczniej, a miejscowe notowały więcej pomyłek. Z czasem AZS poprawił swoją skuteczność w ataku, dobrze też zaczął zagrywać, dzięki czemu uzyskał prowadzenie. Przyjezdne nie odpuszczały, starały się jak mogły odpowiadać skuteczną grą, a zbliżając się do decydującej fazy seta odrobiły cztery punkty. W końcówce decydujący okazał się jednak blok gliwiczanek, którym te zdobyły dwa punkty i wygrały partię do 21.

Od mocnego uderzenia kolejną część spotkania rozpoczęły podrażnione krośnianki, które po serii czterech punktów, w tym dwóch zagrywkach, prowadziły 4:2. Chwilę później dołożyły też do tego dwa udane bloki. Długo jednak ich dobra postawa nie trwała, a dotknięcie siatki zapoczątkowało po stronie gości festiwal błędów. W kolejnych minutach gry AZS punktował swoimi atakami, zyskiwał też punkty po nieudanych zbiciach rywalek – dwóch autowych i dwóch w siatkę. Sytuacja na tablicy wyników zmieniła się zupełnie, tym bardziej, że gliwiczanki co rusz punktowały też zagrywką. Ostatnie chwile trwania tego spotkania w zupełności należały do ekipy gospodarzy. Choć zespół z Krosna również starał się punktować atakiem, to jednak na jedno udane zbicie gości miejscowe odpowiadały dwoma wygranymi akcjami. AZS szybko zamknął seta i cały mecz, zdobywając cenny komplet punktów do ligowej tabeli.

AZS Pol. Śląskiej Gliwice – Karpaty Krosno 3:0
(25:15, 25:21, 25:16)

Artykuł I liga K: Ważna wygrana gliwiczanek z Karpatami opublikowany na Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.