Piłka siatkowa

I liga K: Opolanki lepsze od beniaminka z Częstochowy

Zespół Uni Opole pokonał beniaminka z Częstochowy i dopisał do swojego dorobku punktowego trzy punkty. Zespół spod Jasnej Góry dzielnie walczył w całym spotkaniu, wygrał trzecią partię spotkania, ale na więcej nie było go stać i musiał uznać wyższość swoich rywalek.

Opolanki udanie otworzyły mecz z beniaminkiem z Częstochowy, przy serii Gabrieli Makarowskiej było 6:1, przyjezdne popełniły w tym okresie wiele błędów własnych i o przerwę poprosił trener Andrzej Stelmach. Stroną dyktującą warunki gry były gospodynie, odrzuciły one od siatki swoje rywalki, kontrataki zamieniały w punkty, czujniej zagrały na siatce i po błędzie w ataku Oliwi Sieradzkiej prowadziły 16:8. Set miał jednostronny przebieg, zawodniczki beniaminka popełniły wiele błędów własnych. Po asie serwisowym Dominiki Witowskiej tablica wyników wskazała prowadzenie Uni 21:10. Błąd w polu zagrywki Hanny Łukasiewicz zakończył zmagania w tym secie.

W drugim secie spotkania po asie serwisowym Angeli Mroczek przyjezdne prowadziły 3:1. Następnie do głosu po raz kolejny doszły zawodniczki z Opola, odrobiły straty i po ataku Ilony Gierak miały oczko więcej (6:5). Podopieczne Nicoli Vettoriego poszły za ciosem, punktowały bezpośrednio z zagrywki i prowadziły 12:7. Taka przewaga wprowadziła rozluźnienie w szeregach Uni, serią zagrywek popisała się Angela Mroczek, opolanki popełniły wiele błędów własnych, nie kończyły atków z pierwszego uderzenia i w efekcie tego przegrywały 13:14. Zespół gości do stanu 19:17 dominował na boisku po czym stanął w miejscu. Przy serii Marty Orzyłowskiej zawodniczki z Opola odrobiły straty, punktowała Kinga Stronias i było 22:20 dla opolanek. Był to moment zwrotny tego seta, zespół spod Jasnej Góry nie zdołał odrobić strat, seta atakiem zamknęła Weronika Sobiczewska.

W kolejnej odsłonie tego meczu przyjezdne z Częstochowy po ataku Oliwi Sieradzkiej prowadziły 4:2. Do remisu doszło po tym jak asem serwisowym popisała się Marta Orzyłowska (6:6). Od tego momentu do stanu 9:9 obie ekipy grały punkt za punkt, częstochowianki zdołały wypracować sobie dwupunktową przewagę po ataku Hanny Łukasiewicz (11:9). Częstochowianki miały problemy z przyjęciem, nadziewały się na szczelny blok swoich rywalek i przegrywały 13:17. Nie mające nic do stracenia podopieczne trenera Andrzeja Stelmacha wzmocniły swoją zagrywkę, Aleksandra Stachowicz popisała się serią trudnych zagrywek i dzięki niej Częstochowianka odrobiła straty i miała dwupunktową przewagę. Gospodynie co prawda doprowdziły do remisu po ataku Kingi Stronias, ale w końcówce seta popełniły wiele błędów własnych i to zadecydowało o ich przegranej. W drużynie z Częstochowy mogła podobać się gra Emilii Oktaby, seta atakiem zakończyła Oliwia Sieradzka.

W czwartym secie meczu żadnej z ekip nie udało się wypracować przewagi, wynik oscylował wokół remisu (3:3, 5:5, 7:7). Ciężar gry na siebie w zespole gości wzięła Oliwia Sieradzka, przyjezdne punktowały w bloku i miały trzy punkty więcej niż gospodynie (10:7). Przez dłuższy czas beniaminek z Częstochowy prowadził, z dobrej strony pokazała się Sandra Szczygioł, po jej asie serwisowym gospodynie doprowadziły do remisu 15:15 i o przerwę na żądanie poprosił trener Andrzej Stelmach. Na niewiele się to zdało i po ataku Sandry Szczygioł opolanki prowadziły 18:16, przyjezdne szybko odpowiedziały swoim rywalkom. Na siatce czujnie zagrała Emilia Oktaba, punktowała Oliwia Sieradzka i zespół gości miał jeden punkt przewagi (20:19). Opolanki po asie serwisowym Kingi Stronias prowadziły 22:21 i poszły za ciosem. Ostatni punkt w tym secie oraz meczu punktowym blokiem na Hannie Andrzejewskiej zdobyła Sandra Szczygioł i tym samym trzy punkty pozostały w Opolu.

MVP: Kinga Stronias
Uni Opole – Galeria Jurajska Częstochowianka Częstochowa 3:1
(25:14, 25:22, 21:25, 25:22)

Składy zespołów:
Uni: Sobiczewska, Gierak, Stronias, Makarowska, Witowska, Orzyłowska, Szczygłowska (libero) oraz Szczygioł
Częstochowianka: Łukasiewicz, Mroczek, Stachowicz, Oktaba, Ociepa, Sieradzka, Wysokińska (libero) oraz Pietrzkiewicz, Matyszczak, Lach

Artykuł I liga K: Opolanki lepsze od beniaminka z Częstochowy opublikowany na Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.