I liga K: Joker Świecie nie zwalnia tempa

Lider I ligi kobiet, Joker Mekro Energoremont Świecie wciąż nie ma sobie równych w I lidze kobiet.  Podopieczne trenera Marcina Wojtowicza w sobotę udanie rozpoczęły rundę rewanżową.  Beniaminek z Częstochowy zdołał wygrać tylko jednego seta na własnym boisku. MVP meczu wybrano Orianę Miechowicz.

Pierwszy set zaczął się od prowadzenia 7:2  siatkarek Jokera, ale częstochowianki szybko się pozbierały i zaczęły odrabiać straty, a od 10:10 przejmować inicjatywę. Udało im się uciec na 19:14. Podopieczne Marcina Wojtowicza nie radziły sobie z ich zagrywkami i atakami. Ostatecznie przegrały  seta do 19.

Drugi set początkowo toczył się pod dyktando częstochowianek, które wygrywały 5:0, 6:2, 13:10 i 14:11. Wówczas nastąpił zwrot akcji. Od stanu 14:15 świecianki zdobyły osiem punktów z rzędu. Dobrze w tym okresie atakowały Paulina Majkowska i Oriana Miechowicz, zaś Adrianna Kukulska zagrywkami siała popłoch po drugiej stronie siatki. Taka seria wyraźnie podcięła skrzydła miejscowym, które do końca seta ugrały tylko trzy „oczka”.

Odsłona numer trzy rozpoczęła się po myśli gości. Joker prowadził  5:1, 10:4, 13:7. Widać było, że drużyna złapała swój rytm. Punktowały wszystkie siatkarki. Joker do końca utrzymał prowadzenie i objął prowadzenie w meczu 2:1. Częstochowianka jednak nie zamierzała się poddać. Kolejny set to wyrównana walka, choć na niewielkim prowadzeniu częściej były miejscowe. Przy stanie 10:14 trener Marcin Wojtowicz wziął czas. Po nim jego  zawodniczki szybko doprowadziły do remisu 14:14. Miejscowe zdobyły punkt na 15:14, ale kolejne sześć akcji należało do Jokera, który odskoczył na 20:15. Tej zaliczki liderki I ligi już sobie nie dały wydrzeć.

MVP meczu została wybrana Oriana Miechowicz. Zatem pierwsza wizyta w Częstochowie okazała się szczęśliwa, a Jokerki w niej ustaliły nowy rekord wszech czasów na liczbę zwycięstw z rzędu. To była czternasta wygrana z rzędu, a trzynasta w tym sezonie.

(25:19, 18:25, 18:25, 22:25)

Artykuł I liga K: Joker Świecie nie zwalnia tempa opublikowany na Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.