I liga K: Porażka siatkarek KSZO Ostrowiec z Jokerem Świecie

Siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski przegrały w sobotę swój pierwszy mecz w pierwszej lidze z Jokerem Świecie 1:3. Można powiedzieć, że mecz miał podobny scenariusz do towarzyskiego starcia obu ekip z września. Tam też przyjezdne wygrały pierwsze dwa sety, a w trzecim pozwoliły gospodyniom rozbudzić nadzieje.

Zawodniczki z Ostrowca w pierwszej i drugiej partii spotkania dobrze radziły sobie do połowy setów. Później prym na parkiecie wiodły zawodniczki ze Świecia. Inaczej sytuacja wyglądała w secie trzecim. Ostrowczanki sprawiały wrażenie, że dopiero się rozgrzały i że zdołają odwrócić wynik meczu. Rozgrywały bardzo udane akcje. Popisywały się doskonałą zagrywką. Czwarty set ponownie należał do siatkarek Joker Świecie i był praktycznie formalnością.

Zdaniem trenera ostrowieckiej drużyny Łukasza Marciniaka przyczyny porażki należy upatrywać w tym, że siatkarki z Ostrowca dopiero co zadebiutowały w lidze. Jest, jednak optymistą.- Mimo porażki jestem zadowolony z postawy moich zawodniczek – mówi trener drużyny KSZO Łukasz Marciniak. Mieliśmy bardzo ciężkie dwa tygodnie pod względem psychicznym. Sytuacja w jakiej był klub była dla nas bardzo stresująca. Nasz pierwszy przeciwnik to ubiegłoroczny mistrz pierwszej ligi. Z tamtego składu zmieniła się tylko jedna zawodniczka. Na pewno musimy poprawić asekurację. Dobrze funkcjonował atak i przyjęcie. Niezła była zagrywka. Mamy bardzo młody zespół. Średnia wieku to 22 lata. Dziewczyny jeszcze potrzebują czasu, żeby zapoznać się z tą ligą i tym poziomem rozgrywek – dodał szkoleniowiec.

Przypomnijmy, że w przerwie między rozgrywkami w Ostrowieckim klubie nastąpiła prawdziwa rewolucja. Spadek z Ligi Siatkówki Kobiet i problemy finansowe sprawiły, że w pewnym momencie pod znakiem zapytania stanęło dalsze funkcjonowanie klubu. Sytuację udało się jednak opanować i drużyna została zgłoszona do rozgrywek I Ligi Siatkówki Kobiet. Pierwszy mecz nowego sezonu został jednak przełożony z powodu nie uzyskania na czas licencji na grę w pierwszej lidze.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Joker Mekro Energoremont Świecie  1:3
(20:25, 20:25, 25:21, 18:25)

Artykuł I liga K: Porażka siatkarek KSZO Ostrowiec z Jokerem Świecie opublikowany na Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.