Za nami kolejny dzień mistrzostw świata kadetów

Trzeci dzień mistrzostw świata kadetów ponownie obfitował w niespodzianki i emocjonujące mecze. Wciąż bez porażki są reprezentacje Egiptu, Kuby, Włoch oraz Rosji. Pierwsze zwycięstwa odnieśli Czesi i Niemcy. Przypomnijmy, że udziału nie bierze reprezentacja Polski.

Pierwszy mecz w grupie A obył się bez niespodzianki. Kubańczycy wygrali 3. mecz pewnie pokonując Tajwan. Zespół z Gorącej Wyspy zdominował rywali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła największą przewagę osiągając w zagrywce. Tym zwycięstwem przedstawiciele strefy NORCECA zagwarantowali sobie udział w fazie play-off światowego czempionatu. Najczęściej punktującym graczem meczu był Jose Miguel Suarez, który zapisał na swoim koncie 18 punktów. Po przeciwnej stronie siatki wyróżniał się Rayshon Jackman, zdobywca 14 „oczek”.

Drugi mecz grupy A odbył się bez większych emocji. Gospodarze z Tunezji ulegli 0:3 Brazylii. Ogromną przewagę Canarinhos mieli w ataku. Zdobyli tym elementem 47 punktów, a rywale o 20 mniej. Ponownie liderem Brazylii był Darlan Souza – 18 punktów. Mocno wspierał go Vinicios da Silva, autor 16 „oczek.” Po stronie gospodarzy znów najlepszy był Elyes Bouachir – 16 punktów.

Grupa A:
Tajwan – Kuba 1:3
(18:25, 25:17, 19:25, 20:25)

Brazylia – Tunezja 3:0
(27:25, 25:17, 25:14)

W grupie B byliśmy świadkami sporej sensacji. Czesi pokonali Iran bez straty seta, dominując na parkiecie od pierwszej do ostatniej akcji. Dzień wcześniej nasi sąsiedzi nie potrafili zdobyć choćby 15. punktów w którymkolwiek z setów przeciwko Włochom. Czechów do wygranej poprowadził duet Drahonovsky – Mikulenka, którzy zdobyli odpowiednio 18 i 17 punktów. Po perskiej stronie liderem ponownie był Toukteh – 17 punktów.

W drugim meczu tej grupy kolejne szybkie zwycięstwo odnieśli Włosi. Tym razem bez straty seta odprawili Kolumbijczyków przeważając przede wszystkim w ataku. Tym elementem Europejczycy zdobyli prawie dwukrotnie więcej punktów od rywali – 47 podczas gdy Kolumbijczycy 24. Najważniejszym graczem po włoskiej stronie siatki był Tommaso Rinaldi, który zdobył 18 punktów z czego 5 bezpośrednio z zagrywki.

Grupa B:
Czechy – Iran 3:0
(25:17, 25:17, 25:22)

Kolumbia – Włochy 0:3
(18:25, 19:25, 13:25)

W grupie C również mamy już pierwsze rozstrzygnięcia. Awans do fazy play-off zapewnił sobie Egipt pokonując po tie-breaku Japonię. Nic nie wskazywało na to, że mecz będzie aż tak długi, ponieważ po 2. setach Egipcjanie prowadzili 2:0. Japończycy zdołali jednak doprowadzić do remisu, ale w decydującym secie Afrykanie nie dali szans zespołowi z Azji. Najczęściej punktującym graczem był Abdelrahman Elhossiny, który zdobył 29 punktów. Wśród rywali kroku dotrzymywał mu Daiki Yamada, który zdobył 27 punktów i co warte odnotowania atakował aż 62 razy.

W drugim meczu grupy C duży krok w kierunku awansu poczynili Niemcy. W swoim drugim meczu ograli 3:1 Argentyńczyków. Był to jednak mecz błędów. Nasi sąsiedzi dostali od zawodników z Ameryki Południowej aż 30 punktów, sami oddając 27. Najlepszym graczem meczu był Simon Torwie, zdobywa 24 „oczek”. Po przeciwnej stronie warto wyróżnić Wilsona Acostę – 17 punktów.

Grupa C:
Egipt – Japonia 3:2
(25:19, 25:20, 23:25, 15:25, 15:10)

Niemcy – Argentyna 3:1
(25:21, 22:25, 25:20, 25:21)

W grupie D drugie zwycięstwo odnieśli Rosjanie. Pomimo porażki w pierwszym secie, 3 kolejne partie padły łupem naszych sąsiadów. W drużynie koreańskiej ponownie dwoił się i troił Hanyong Joung, ale jego 26 punktów nie wystarczyło do zwycięstwa. Rosjanie znakomicie serwowali, posłali 13 asów, Do zwycięstwa poprowadził ich duet Ilja Kazachenkow oraz Omar Kurbanow, obaj zdobyli po 21 punktów i zaserwowali odpowiednio 4 i 5 asów.

W drugim meczu również zwyciężył papierowy faworyt. Amerykanie po porażce z Koreą Południową odbudowali się i pokonali bez straty seta Nigerię. Podobnie jak w innych meczach bardzo duże znaczenie miał atak. Amerykanie zdobyli tym elementem 46 punktów, a Afrykanie 29. Najlepiej punktującym graczem był Alexander Knight – 18 punktów. Po stronie przegranych można wyróżnić Pascala Ekechiego – 14 punktów.

Grupa D:
Korea Południowa – Rosja 1:3
(25:22, 21:25. 18:25, 23:25)

Nigeria – USA 0:3
(22:25, 19:25, 20:25)

Artykuł Za nami kolejny dzień mistrzostw świata kadetów opublikowany na Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.