WT Emilia Romagna: Prudel i Kruk nie zdołali awansować do ćwierćfinału

Mariusz Prudel i Miłosz Kruk grali w sobotę o awans do ćwierćfinału jednogwiazdkowego turnieju World Tour w Emilia Romagna. Po porażce w pierwszym secie na przewagi z rywalami z RPA biało-czerwoni wygrali drugiego seta, jednak w tie-breaku ponownie musieli uznać wyższość rywali. Tym samym nasi siatkarze odpadli już z turnieju, zajmując w nim miejsca 9-12.

Mariusz Prudel i Miłosz Kruk z powodzeniem do tej pory radzili sobie w jednogwiazdkowym turnieju World Tour we włoskiej miejscowości Emilia Romagna. W meczu o awans do ćwierćfinału ich rywalami byli mniej znani Grant Goldschmidt i Leo Williams z Republiki Południowej Afryki.

Polacy rozpoczęli to spotkanie od prowadzenia 3:1, ale rywale szybko zniwelowali tę stratę. Wyrównana walka trwała do stanu 6:6, potem jednak siatkarze z RPA odskoczyli na trzy punkty, obejmując prowadzenie 9:6. Przed przerwą techniczną biało-czerwoni zdołali dogonić rywali i przegrywali już tylko jednym punktem, po powrocie na boisko Goldschmidt i Williams jednak nie zamierzali oddać prowadzenia. Rywale utrzymywali niewielką przewagę (14:12), a nasi siatkarze mimo ambitnych starań nie byli w stanie doprowadzić do wyrównania. W końcu jednak przełamali rywali i na tablicy wyników pojawił się rezultat 17:17, a końcówka zapowiadała się emocjonująco. To siatkarze z RPA mieli piłkę setową przy stanie 20:19, ale Polacy szybko wyrównali, doprowadzając do gry na przewagi. Przy drugim setbolu byli jednak już bezradni i przegrali pierwszego seta 20:22.

Na początku drugiej partii oba zespoły walczyły punkt za punkt, a żaden z nich nie mógł wypracować sobie przewagi. Raz jeden, raz drugi zespół obejmował prowadzenie, ale to biało-czerwoni pierwsi przełamali rywali odskakując na dwa punkty (11:9), jednak po chwili zeszli na przerwę techniczną już tylko z jednym punktem przewagi. Po przerwie Prudel i Kruk powiększyli swoją przewagę do czterech punktów (15:11), ale rywala nie odpuszczali. Zmniejszyli straty do dwóch „oczek” (16:14), nie zdołali jednak dogonić reprezentantów Polski. Biało-czerwoni pierwszą piłkę setową mieli przy prowadzeniu 20:17, a ostatecznie wygrali do 18, doprowadzając do wyrównania.

W decydującej partii to Polacy prowadzili 3:2 przy pierwszej zmianie stron boiska, ale rywale nie odpuszczali. Wynik długo oscylował wokół remisu, a żadna z drużyn nie była w stanie zdominować rywali i wypracować sobie większej przewagi (7:7). Potem jednak to siatkarze z RPA wygrali trzy kolejne wymiany i uzyskali sporą przewagę (10:7), której nie oddali już do końca. Goldschmidt i Williams wygrali 15:11 i całe spotkanie 2:1 i to oni zagrają w ćwierćfinale turnieju w Emilia Romagna.