Rosja M: Porażka Lokomotiwu w pierwszym meczu ćwierćfinałowym

W rosyjskiej Superlidze rozegrano w piątek dwa pierwsze mecze ćwierćfinałowe. Zenit Kazań w trzech setach pewnie poradził sobie z Uralem Ufa, a w Sankt Petersburgu Lokomotiw Nowosybirsk przegrał 1:3 z gospodarzami. Zespół Fabiana Drzyzgi w rywalizacji do dwóch zwycięstw nie może sobie pozwolić już na błąd, jeśli chce znaleźć się w czołowej czwórce i walczyć o medale.

Dwie z czterech par ćwierćfinałowych rosyjskiej Superligi siatkarzy rozpoczęły rywalizację już w piątek. W Kazaniu faworyt rozgrywek, Zenit, zmierzył się z Ural Ufa. Gospodarze dość szybko odskakiwali rywalom na kilka punktów i tej przewagi już nie oddawali do końca każdej z trzech rozegranych partii. Dobre spotkanie w barwach Zenita rozegrał Ervin N’gapeth, który zdobył dla swojej drużyny 16 punktów. Sporo pochwał zebrał również środkowy Aleksiej Samojlienko, który punktował 9 razy.

Zenit Sankt Petersburg pierwsze spotkanie z Lokomotiwem Nowosybirsk rozpoczął od mocnego uderzenia i prowadzenia 11:3 w pierwszym secie. Przyjezdni jednak sukcesywnie odrabiali straty i mimo czterech piłek setowych dla gospodarzy (24:20) doprowadzili w końcówce do remisu. Ostatecznie to zespół Fabiana Dryzgi był górą i po ataku Artema Smoliara wygrał pierwszego seta 28:26. W drugiej partii wyrównana walka trwała do stanu 19:19, potem gospodarze odskoczyli rywalom i wyrównali stan spotkania.

W trzeciej partii niewielką przewagę niemal przez cały czas mieli siatkarze Lokomotiwu, ale nie wykorzystali swojej szansy. W końcówce dali się dogonić przeciwnikom i Zenit wygrał tego seta 26:24. Podobny przebieg miała czwarta partia spotkania – Lokomotiw prowadził dwoma, czasem trzema punktami, a końcówka należała do siatkarzy z Sankt Petersburga. Zenit wygrał 3:1 i w rywalizacji do dwóch zwycięstw jest bliski awansu do półfinału.

W zespole gospodarzy świetne spotkanie rozegrał Georg Grozer, który zdobył 37 punktów. 20 oczek na swoim koncie miał Kubańczyk Oreol Camejo. W zespole Lokomotiwu liderem był Marko Ivović, który punktował 29 razy. Fabian Drzyzga rozegrał całe spotkanie, ale nie zdołał poprowadzić swojej drużyny do zwycięstwa. Rewanż w Nowosybirsku zaplanowany został na 14 kwietnia.

Artykuł Rosja M: Porażka Lokomotiwu w pierwszym meczu ćwierćfinałowym opublikowany na Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.