Az trudno uwierzyć, ale podczas igrzysk przed czterema laty reprezentanci z tego skandynawskiego kraju wywalczyli tylko jeden złoty medal w biegach narciarskich. W niedzielę, w pierwszej konkurencji, a więc biegu łączonym na dystansie 2x15 kilometrów Norwegowie zdominowali całe podium.