Derbowe zwycięstwo z Ogniwem

0 1297

thumb

Rugbiści Arki Gdynia udanie zakończyli sezon pokonując na wyjeździe aktualnego mistrza Polski Ogniwo Sopot. Arka zaczęła mecz mocnym atakiem pokazując duża przewagę drużynową i determinację. Zaowocowało to pierwszym przyłożeniem już w 3 minucie spotkania – autorem punktów był Philip Botha.

Kolejne 10 minut gry to przewaga Sopocian, która została udokumentowana dwoma celnymi kopami na słupy. Na tablicy pojawił się wynik 6-7.

W meczu było widać nerwowość obu drużyn jednak to Arka w tym spotkaniu pokazała większą dojrzałość gry i lepszą skuteczność. Do przerwy gdynianie zdobyli jeszcze dwa przyłożenia zarysowując swoją przewagę w meczu. Wynik do przerwy to 19-6.

Druga połowa zaczęła się tak samo mocnym atakiem jak na początku meczu i w 47 minucie Arka zdobyła kolejne 7 oczek. W dalszej części gry Ogniwo próbowało odrobić straty. Po dobrze zorganizowanej formacji maula autowego sopocianie zdobyli swoje pierwsze w tym meczu przyłożenie. Jednak wynik 26-13 nie zmienił się do końca meczu.

Ostatni mecz sezonu jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Po średniej dyspozycji w środkowej fazie sezonu widać, że nasza drużyna wróciła na właściwe tory.

Z niecierpliwością będziemy czekać na wznowienie rozgrywek.