Wygrana z Posnanią

0 1327

litw

RC Arka Gdynia 57:26 (31:12) Posnania Poznań

Rugby Club Arka Gdynia kontynuuje zwycięską passę jednak pierwsze przyłożenie w 5 minucie gry należało do Posnanii Poznań. Początek pierwszej ołowy pokazał zawodnikom z Gdyni, że ten mecz nie będzie należał do najłatwiejszych. Jednak podopieczni Darka Komisarczuka i Pawła Dąbrowskiego do przerwy mocno zaznaczyli swoją przewagę kończąc pierwsza połowę wynikiem 31-12. W drugiej połowie meczu pierwsze przyłożenie zdobył zawodnik z Poznania, ale gdynianie nie odpuścili  i także zdobyli przyłożenie wraz z podwyższeniem. W 64 minucie meczu po bardzo zaciętej grze, Elden Schoeman zdobywa przyłożenie, budując jeszcze większą przewagę nad drużyną przyjezdną. Dzięki zespołowej pracy Gdyńskiej Arki w 69 minucie Schoeman przyłożył po raz kolejny i pozwolił Gdynianom jeszcze bardziej podkreślić swoją przewagę w meczu.  W końcówce meczu Posnania Poznań zdobyła swoje czwarte przyłożenie, jednak zawodnicy z Gdyni bardzo pilnowali wyniku i w doliczonym czasie “odbili” te punkty przykładając na pole punktowe kończąc mecz z wynikiem 57-26.

Warto też zaznaczyć, że zawodnicy Poznania zdobyli Mistrzostwo Polski w rugby 7 i rozgrywali piłkę bardzo szybko, ale zawodnicy Arki  pokazali swoja wyższość nad Poznaniakami wygrywając z bardzo duża przewaga.

Już 11 czerwca zawodnicy z Gdyni rozegrają mecz z Ogniwem Sopot kończąc tym samym sezon 21/22 i jeśli tak samo ciężko przepracują okres letni to mają duże szanse, aby znaleźć się w czołowej 5 Ekstraligi Rugby.