Rugbistki Juvenii znów w Ekstralidze

0 12

W niedzielę pod znakiem rugby siedmioosobowego, rugbistki Juvenii Kraków pod wodzą Jana Głazka wywalczyły awans do Ekstraligi w V Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet w rugby 7. Zawody odbywały się na boisku na Błoniach, przy pięknej pogodzie, ale niestety wciąż bez kibiców, którzy na trybuny będą mogli wrócić dopiero za tydzień.

Krakowianki, w ramach piątego turnieju cyklu rozegrały cztery mecze. Pierwsze dwa wygrały bardzo pewnie, rozbijając KS Rugby Gietrzwałd 61:0 i Venol Atomówki Łódź 54:0. Starcia o miejsca okazały się już zdecydowanie bardziej wymagające. W pierwszym rugbistki Juvenii pokonały 26:17 drugą drużynę Legii Warszawa, by w boju o piąte miejsce minimalnie ulec Biało-Zielonym Ladies II z Gdańska 14:19.

Mimo tej przegranej, Juvenia wywalczyła miejsce w Ekstralidze i podczas kolejnego turnieju będzie walczyć w pierwszej czwórce z trzema czołowymi zespołami polskiej ligi. Odmłodzony w tym roku skład drużyny prowadzonej przez Łukasza Kościelniaka i Jana Głazka pokazał już, że potrafi nawiązać walkę z czołówką. Dlatego dziewczyny spod Wawelu liczą, że uda im się sprawić niespodziankę i po raz pierwszy w tym roku pokonać jedną z faworyzowanych ekip.

Turniej w Krakowie padł łupem Biało-Zielonych Ladies, które po zaciętym boju, pokonały w finale Legię Warszawa 22:14. Puchar za trzecie miejsce wywiozły ze stolicy Małopolski poznańskie Black Roses, odprawiając w meczu o „brąz” AZS AWF Warszawa 40:12.

MVP turnieju została wybrana Monika Dutka z Juvenii Kraków!