Młode rugbistki znów złote

0 15

Młode rugbistki Juvenii Kraków obroniły tytuł mistrzyń Polski, wywalczony przed rokiem. W ostatnim turnieju uległy w finale Venol Atomówkom Łódź, ale zaliczka wypracowana w poprzednich rundach wystarczyła, by utrzymać pozycję lidera i ponownie sięgnąć po złoto!

W ostatnim turnieju w Łodzi, młodym rugbistkom Juvenii wystarczył awans do finału, by zapewnić sobie końcowy triumf w cyklu mistrzostw Polski kobiet U16. Podopieczne Łukasza Kościelniaka wygrały cztery z poprzednich pięciu turniejów, więc o medal mogły być spokojne. W fazie grupowej zdecydowały zaś o jego kolorze. Krakowianki pokonały najpierw Diablice z Rudy Śląskiej 31:0, a następnie Ogniwo Sopot Women's Rugby 40:0 i Rugby Kobiet K.S. Budowlani Łódź 29:5.

W finale, z pewnych mistrzostwa krakowianek zeszło już ciśnienie i mobilizacja. Wykorzystały to rywalki, by wygrać ostatni turniej sezonu. Venol Atomówki Łódź na osłodę pokonały mistrzynie 21:14.