Historyczne Smoczyce z medalami

0 12

Rugbistki Juvenii Kraków sięgnęły po historyczne medale mistrzostw Polski. Po raz pierwszy w historii kobiecego rugby pod Wawelem, Smoczyce wywalczyły miejsce na podium i zaraz po finałowym turnieju w Gdańsku, odebrały brązowe medale za trzecie miejsce. Triumfowały Biało-Zielone Ladies Gdańsk przed Black Roses Posnania Poznań.

Ostatni turniej w Gdańsku stanowił dla Biało-niebieskich przypieczętowanie całorocznej pracy. Krakowianki, walczące cały sezon pod wodzą grającej trenerki Magdy Korony, co prawda uległy liderkom cyklu, ale dwukrotnie pokonały Diablice z Rudy Śląskiej 27:5 i 19:12 w decydującym spotkaniu o trzecie miejsce. Po takim zakończeniu sezonu można już było tylko świętować. Trzecia połowa i wspólne celebrowanie medalu przeniosło się nawet na nadbałtyckie plaże!

- To ogromna satysfakcja i oczywiście będziemy próbowały za rok mocniej postawić się drużynie z Poznania. Z mistrzyniami trudno będzie nawiązać walkę, ale trzeba mierzyć wysoko - mówiła Magda Korona, podsumowując osiągnięcie swojej drużyny na antenie Off-Radia Kraków.