Juvenia w finale Pucharu Polski Juniorów

Tydzień po zdobyciu mistrzostwa Polski w rugby 7, juniorzy Juvenii Kraków odnieśli kolejny, duży sukces. Młodzi rugbiści 21:13 pokonali Orkan Sochaczew w półfinale Pucharu Polski i tym samym awansowali do finału, w którym zmierzą się z Lechią Gdańsk.

Mecz miał bardzo wyrównany przebieg – czemu trudny się dziwić, ponieważ na murawie spotkały się dwie wyrównane drużyny. Orkan miał od początku fizyczną przewagę w formacji młyna i zdecydowanie lepiej radził sobie tego dnia w przegrupowaniach, ale młodym Smokom udało się mimo to utrzymać rywala na dystans, wygrywać swoje młyny, a nawet przechwycić kilka autów rywala.

Podopieczni Łukasza Kościelniaka długo prowadzili. Do przerwy wynik brzmiał 8:0, ale w końcówce spotkania Orkan zdobył ważne punkty i wyszedł na dwupunktowe prowadzenie. Wówczas ponownie zaatakowała Juvenia, a bohaterem ostatnich trzech minut okazał się Oskar Dębiński. Łącznik ataku najpierw wykorzystał rzut karny, a chwilę później, po wznowieniu gry wyprowadził kontrę z głębi pola. Po kilku podaniach piłka wróciła do niego, a młody rugbista mijając kilku rywali pognał na pole punktowe. Podwyższając ustalił wynik starcia na 21:13.

- W pierwszej połowie w naszą grę wkradło się zbyt wiele błędów. Trochę zgubionych w ataku piłek i słabsza postawa w ruckach. Mimo to wydawało się, że kontrolujemy spotkanie. Kiedy w końcówce Orkan wyszedł na prowadzenie drużyna pokazała swój charakter. Przyspieszyła, zaatakowała i wywalczyła cenne zwycięstwo. Teraz przygotowujemy się do finału z Lechią Gdańsk 30 czerwca, a w drugiej połowie lipca czeka nas turniej o mistrzostwo Polski – podsumował trener Łukasz Kościelniak.