Trenerskie spotkanie po latach
Od 29 kwietnia do 1 maja w Kruszwicy miało miejsce ogólnopolskie spotkanie byłych trenerów wioślarstwa, które zostało zorganizowane z inicjatywy Mariana Pawlaka i Ryszarda Olczuka. Wspomnienia, „jak to drzewiej bywało” - z regat krajowych i międzynarodowych, zgrupowań i obozów, wspomnienia koleżanek i kolegów, którzy niestety - "odpłynęli już do niebiańskich przystani", spacer statkiem po jeziorze Gopło - wypełniły czas spotkania.
A wspomnień – nie tylko wioślarskich - naprawdę było moc. Najstarszym uczestnikiem spotkania był Antoni Achtel (84 lata) – a więc historia polskich wioseł od lat pięćdziesiątych ub. stulecia. Oczywiście, nie obyło się bez dyskusji na temat współczesnych problemów wioślarstwa w Polsce i w świecie. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy Stefana Janeczka o planach rozwoju toru wioślarskiego w Kruszwicy w kontekście zbliżających się Młodzieżowych Mistrzostw Europy.
A podczas spaceru statkiem po jeziorze Gopło zapoznaliśmy współuczestników wycieczki o sukcesach polskich wioślarzy w ostatnich latach, o historii wioślarstwa w Kruszwicy, o organizowanych w tam imprezach wioślarskich o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Nasza informacja została przyjęta przez uczestników spaceru brawami…
Było miło, wesoło! Czekamy z nadzieją na następne spotkanie, przy większej frekwencji... Uczestnicy spotkania składają serdeczne podziękowanie Panu Stefanowi Janeczkowi - Prezesowi KW Gopło za użyczenie miejsca na organizację spotkania.
Ryszard Olczuk

