Splyw wioślarski na trasie Modlin-Płock
Płockie Towarzystwo Wioślarskie i Płocki Klub Olimpijczyka organizują 7-8 września 2017 roku spływ wioślarski na trasie Modlin-Płock.
Celem spływu jest uczczenie obchodów "Roku Rzeki Wisły 2017" i 135 rocznicy spływu wioślarzy Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego (najstarszego stowarzyszenia sportowego w Polsce) z Warszawy do Płocka. Spływ odbył się na trasie Warszawa – Płock w sierpniu 1882 roku i zakończył się 13 sierpnia w Płocku. To wydarzenie dało początek dla wioślarstwa w Płocku.
W czasie spływu będzie promowana turystyka wioślarska połączona ze zwiedzaniem miejsc historycznych - Modlin, Zakroczym, Czerwińsk, Wyszogród, Płock.
PTW jest kolebką płockich olimpijczyków. Na pprzystani wychowało się dwunastu uczestników igrzysk , w tym pięciu medalistów olimpijskich w wioślarstwie. Od 2002 roku działa Płocki Klub Olimpijczyka.
TRASA SPŁYWU – 79 km - ETAPY (opis trasy w załączeniu)
7.09. 2017 (czwartek) – Modlin – Czerwińsk - Wyszogród - 36 km (nocleg w Wyszogrodzie)
8.09. 2017 (piątek) - Wyszogród – Płock – 43 km (nocleg w Płocku) –
9.09. 2017 (sobota) – udział w XXXIV Memoriale Juliusza Kawieckiego – głównej imprezie sportowej dla uczczenia
135-lecia Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego
PLANOWANE IMPREZY TOWARZYSZĄCE NA TRASIE SPŁYWU
- 7.09.17 – godziny ranne – zwiedzanie Twierdzy Modlin
- 7.09.17 – godziny przedpołudniowe –zwiedzanie Czerwińska (w drodze do Wyszogrodu)
- 8.09.17 – godziny przedpołudniowe – zwiedzanie muzeum Wisły
- 8.09.17 – godziny wieczorne – spotkanie pokoleń wioślarzy
- 9.07.17 - regaty wioślarskie – XXXIV Memoriał J. Kawieckiego
INNE INFORMACJE O SPŁYWIE:
Bieżące sprawy związane z organizacją spływu oraz warunkami uczestnictwa - na stronie www.olimpijczykplock.pl
Facebook/ grupa Płocki Klub Olimpijczyka lub telefonicznie – Ryszard Olczuk, tel. 602 714 226 e-mail: boni935@wp.pl

