Wioślarstwo

World Games - medale w wioślarstwie halowym

Anna Wierzbowska (RTW LOTTO Bydgostia) wywalczyła w czwartek w World Games srebrny medal w ergometrze wioślarskim na dystansie 500 metró 1.26,8. Polka przegrała tylko z Ukrainką Oleną Burjak, która wynikiem 1.25,5 ustanowiła nowy rekord świata. Podium uzupełniła Szwedka Cecilia Velin 1.27,0.

Wierzbowska
Następnie Anna Wierzbowska i Bartosz Zabłocki startowali w sztafecie, w której była jeszcze zawodniczka z Wielkiej Brytanii i zawodnik z Tajlandii. Dzięki znakomitemu finiszowi naszej pary ekipa brytyjsko-polsko-tajska podzieliła trzecie miejsce.

Przypomnijmy, że wczoraj Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica) zdobył w Jelczu-Laskowicach złoty, a Bartosz Zabłocki (AZS Szczecin) srebrny medal 10. światowych igrzysk sportowych w zawodach w wioślarstwie halowym - The World Games 2017.