World Games – dwa medale Polaków w wioślarstwie halowym
Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica) zdobył w Jelczu-Laskowicach złoty, a Bartosz Zabłocki (AZS Szczecin) srebrny medal 10. światowych igrzysk sportowych w zawodach w wioślarstwie halowym - The World Games 2017.
Mikołajczewski, olimpijczyk z Rio de Janeiro, w wyścigu na 2000 m wagi lekkiej uzyskał czas 6.08,2. O trzy sekundy wyprzedził Austriaka Floriana Berga i o siedem Jaruwata Saensuka z Tajlandii.
Natomiast Zabłocki w rywalizacji open przegrał tylko z Niemcem Oliverem Seidlerem różnicą dwóch sekund. Na najniższym stopniu podium stanął Ukrainiec Anton Bondarenko.
- Jechałem swoje i to raczej rywale dostosowali się do mojego rytmu. W końcówce dałem z siebie wszystko, ale to nie był mój dzień. We wtorek już źle się czułem i dzisiaj niestety też – powiedział 27-letni Mikołajczewski.
Łącznie Polacy zdobyli do tej pory 11 medali The World Games 2017 – trzy złote, cztery srebrne i cztery brązowe.

