MMŚ: Natan Węgrzycki-Szymczyk z brązowym medalem
Natan Węgrzycki-Szymczyk zdobył w Płowdiw brązowy medal młodzieżowych mistrzostw świata. Polak uzyskał czas 6.55,03. Wygrał Kanadyjczyk Trevor Jones 6.49,35 przed Kyle Schoonbee 6.52,09.
Polski skiffista po 500 m zajmował szóste miejsce. W połowie dystansu był piąty, a po 1500 m czwarty. Na finiszu wyprzedził Rumuna Mariana-Florina Enache 6.55,21, który długo prowadził.
Szóste miejsce zajęła czwórka podwójna Marcin Sobieraj, Jakub Dominiczak, Marcin Pawłowski i Mateusz Świętek 5.52,13. Wygrała Nowa Zelandia 5.41,85 przed Rosją 5.42,07 oraz Włochami 5.44,00.
Dziś w finale B startowała ósemka. Polska była trzecia 5.36,94. Wygrała Nowa Zelandia 5.33,18 przed Czechami 5.36,79. Biało-czerwoni startowali w Płowdiw w składzie - Dawid Pieniak, Michał Mrozek, Karol Krause, Olaf Malinowski, Jan Janasik, Damian Krawitowski, Bartosz Leszczyński, Filip Leszczyński i Bartosz Komakowski.

