Drużynowe Wicemistrzostwo Polski Juniorów Młodszych

0 16

14 listopada 2020 r., w hali sportowej „Szopienice” w Katowicach, odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Kyokushin Karate. Udział wzięło 173 zawodników z 70 klubów kyokushin karate. Organizatorem był TKKF Czarni Katowice prowadzony przez sensei Dariusza Łyczko. Sędzią głównym  wiceprezes PZK Andrzej Drewniak a sędzią technicznym sekretarz generalny PZK Jacek Czerniec. Oficjalnego otwarcia dokonał Prezes Polskiego Związku Karate, Maciej Sokołowski.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało trzech zawodników i shihan Roman Woźniak jako sędzia. Drużynowo zajęliśmy drugie miejsce ex quo z Jastrzębskim KKK (w ubiegłym roku zobyliśmy drużynowe Mistrzostwo Polski).

Aleks Łączak, po raz drugi z rzędu (rok temu podwójne złoto), dwukrotnie wchodził na podium – odbierając dwa srebrne medale. Potwierdził, iż samodyscyplina, motywacja oraz regularne treningi (w obecnych czasach, często w domowych warunkach) przekładają się na wysokie miejsca medalowe.

Aleksandra Szyndak, bardzo dobrze zaprezentowała się w pierwszej walce, niestety, nie udało się awansować do kolejnej rundy.

Maja Wajda –zabrakło tak niewiele, by w kolejnej walce móc zawalczyć o brąz.

Po zakończeniu Mistrzostw Juniorów rozpoczęły się XXI Mistrzostwa Polski Kyokushin Seniorów Open i Kata. Udział wzięło 66 zawodników z 37 klubów. Z Krośnieńskiego KKK wystartowało dwóch zawodników:

Kryspin Paradysz w kategorii kata seniorów zajął 6 miejsce.

Tomasz Pikuła, w kategorii Masters  do 85 kg, uplasował się w pierwszej ósemce mistrzostw, nieznacznie przegrywając z późniejszym zdobywcą trzeciego miejsca.

Równocześnie z MP Open odbywał się Turniej Metropolia Cup w którym wystartowało 107 zawodników, z KKKK trzech.

Jakub Prajsnar dwukrotnie wchodził na podium – złoto w kumite i brąz w kata.

Karina Korona, podobnie jak Jakub, wywalczyła dwa medale – złoto w kata i brąz w kumite (walcząc z cięższymi przeciwniczkami, na skutek połączenia kategorii).

Karol Pikuła zdobył brąz w kumite.

Wielkie Gratulacje dla całej ósemki startujących zawodników z Klubu, którzy łącznie wywalczyli 7 pucharów.