Piłka nożna

Wyniki po pucharach

0 9

Lech Poznań podczas jednej z najcięższych rund w historii klubu rozegrał w sumie 32 mecze od 5 lipca do 12 listopada. Gra systemem co 3-4 dni towarzyszyła Mistrzowi Polski przez niemal całą jesień podczas której Kolejorz miał tylko 6 dłuższych przerw pomiędzy meczami.

Pierwsza przerwa była w drugiej lipca, gdy 16 dnia tego miesiąca Lech grał ze Stalą Mielec a 21 podejmował Dinamo Batumi. Pomiędzy pierwszym starciem z Gruzinami a rewanżem poznaniacy mieli tydzień na spokojny trening, bowiem na wiosnę 2023 roku przełożyli swój mecz ze Miedzią Legnica. Druga dłuższa przerwa na spokojny trening miała miejsca w drugiej połowie sierpnia pomiędzy spotkaniami z F91 Dudelange, gdy Kolejorz przełożył mecz z Lechią Gdańsk.

Trzecia przerwa była czasem wrześniowej przerwy na mecze reprezentacji narodowych, która trwała 2 tygodnie. Lech miał też trochę więcej czasu na trening pomiędzy potyczką z Legią Warszawa 1 października a z Hapoelem Beer-Sheva dnia 6 października, której za bardzo nie wykorzystał. Ostatnia i dłuższa przerwa pomiędzy spotkaniami o stawkę miała miejsce w listopadzie, Lech odpadł z Pucharu Polski na etapie 1/16 finału, więc pomiędzy 16 a 17. kolejką Ekstraklasy miał kilka dni na trening.

Przeważnie podopieczni Johna van den Broma rywalizowali jednak systemem co 3-4 dni mając więcej czasu na przygotowywanie się do konfrontacji na arenie międzynarodowej, gdyż mecze ligowe przeważnie odbywały się w niedziele (12 spotkań) a te w eliminacjach Ligi Konferencji czy w fazie grupowej wyłącznie w czwartki. Po pucharowych czwartkach Lech Poznań rozegrał w sumie 10 meczów i jeszcze jeden w lipcu z Karabachem Agdam 3 dni po Superpucharze Polski.

Pomijając ten Superpuchar Polski potraktowany jak sparing podopieczni Johna van den Broma 3 dni po 10 pucharowych czwartkowych zanotowali ligowy bilans 5-2-3. Po pucharach udało się nam wygrać z Piastem Gliwice 1:0, Wartą Poznań 1:0, Radomiakiem Radom 1:0, Górnikiem Zabrze 2:1 oraz z Koroną Kielce 3:2. Cztery z pięciu spotkań odbyły się zatem przy Bułgarskiej, zwycięstwa nad Wartą i Koroną nastąpiły po wcześniejszych pucharowych triumfach w Lidze Konferencji z Austrią Wiedeń 4:1 oraz Villarrealem 3:0.

Warto przypomnieć, że wiosną Lech Poznań 3 dni po pierwszym meczu z Bodo/Glimt zagra u siebie z Zagłębiem Lubin a w niedzielę po rewanżu z Norwegami przy Bułgarskiej uda się do Wrocławia na spotkanie ligowe z tamtejszym Śląskiem.