Piłka nożna

Chelsea w finale Carling Cup

07

Wynikiem 1:0 dla Chelsea zakończył się rewanż półfinałów Carling Cup z Tottenhamem - ogółem londyńczycy awansują do ścisłego finału turnieju po wyniku 3:0 w którym zagrają z Arsenalem bądź Liverpoolem. Gospodarze mieli sporo pecha, bowiem VAR anulował decyzję sędziego który zdążył odgwizdać nie tylko dwie jedenastki, ale i uznać gola ze spalonego.

W pierwszym spotkaniu 1/2 finału Carabao Cup, Tottenham Hotspur w ciągu 45 minut nie był w stanie oddać na bramkę Chelsea choćby jednego strzału. W rewanżu Koguty zaprezentowały się już nieco lepiej, ale i tak przegrały.

W 18. minucie na prowadzenie swój zespół wyprowadził Antonio Rudiger, który wykorzystał doskonałe zagranie z rzutu rożnego Masona Mounta. Do końca pierwszej połowy, gracze Thomasa Tuchela kontrolowali już przebieg boiskowych wydarzeń.

W drugiej połowie jednak sytuacja trochę wymknęła im się spod kontroli. Pomijając nieuznanego gola Kane`a, warto jeszcze wspomnieć o minimalnie niecelnej próbie Emersona Royala.

Chelsea FC w dwumeczu była zdecydowanie lepsza i zasłużenie awansowała do finału Carabao Cup.