Po 20 kolejce II-ligi

0 26

W dniach 4-6 grudnia na łącznie 8 stadionach odbyła się 20. kolejka piłkarskiej II-ligi sezonu 2021/2022. W meczu na górze stawki Chojniczanka rozprawiła się ze Stalą, na koniec jesieni wygrały kluby z dołu tabeli, z powodu ataku zimy jedno spotkanie nie zostało rozegrane.

W ostatniej jesiennej 20. kolejce II-ligi ostatni Sokół Ostróda wygrał w Kaliszu 2:1, przedostatni Hutnik zwyciężył w Siedlcach aż 3:0, a szesnasty GKS ograł u siebie drugi Ruch 2:1 strzelając decydującą bramkę w ostatniej minucie. „Niebiescy” stracili już pozycję wicelidera po tym jak w poniedziałek Chojniczanka pokonała liderującą Stal 3:1.

Po pucharowych porażkach dobrze u siebie zareagowały ekipy Motoru oraz Garbarni, które strzeliły po dwie bramki i sięgnęły po pełne pule. Cenne wyjazdowe 3 oczka po golu w 90 minucie wywalczyła rewelacyjna Radunia Stężyca, inna rewelacja jesieni w postaci Olimpii Elbląg wygrała z rozczarowującymi Wigrami aż 4:1 za sprawą hat-tricka Jana Sienkiewicza.

Niedzielny mecz Lech II Poznań – Znicz Pruszków nie odbył się, bowiem nad ranem Poznań i okolice nawiedziły intensywne opady śniegu, zasypało murawę, organizatorzy spotkania nie dali rady jej odśnieżyć. Ten mecz odbędzie się dopiero wiosną podobnie jak pojedynek Garbarni ze Stalą.

Po 20 kolejkach II-ligi sezonu 2021/2022 prowadzi Stal przed Chojniczanką. Na miejscach barażowych jest Ruch, Radunia, Olimpia i szósty Lech II Poznań. W strefie spadkowej spadkowej do III-ligi znajduje się natomiast Pogoń Grodzisk Mazowiecki, GKS Bełchatów, Hutnik i Sokół.

Runda wiosenna na 3 froncie w naszym kraju zostanie zainaugurowana w dniach 26-27 lutego 2022 roku. Rezerwy Kolejorza w 21. kolejce II-ligi 2021/2022 zmierzą się na wyjeździe z trzecim Ruchem Chorzów.