Sześciu z występami w kadrach w 2021 roku

0 12

Wszyscy piłkarze Lecha Poznań grający i trenujący na co dzień z pierwszym zespołem w listopadzie zakończyli grę w reprezentacjach narodowych. W 2021 roku co najmniej jedną szansę występu w kadrach otrzymało łącznie sześciu zawodników. To pięciu mniej niż dwanaście miesięcy wcześniej.

W 2021 roku Lubomir Satka wystąpił w 13 z 15 meczów reprezentacji Słowacji. Nasz obrońca opuścił tylko 2 pierwsze marcowe spotkania oglądając je z ławki rezerwowych. W 3 marcowym spotkaniu już wystąpił, aż do listopada zawsze grał w kadrze od 1 do 90 minuty notując w kończącym się roku 1170 minut. Satka był i jest podstawowym stoperem reprezentacji Słowacji notując w 2021 roku komplet minut choćby podczas Mistrzostw Europy.

533 minuty w 7 spotkaniach rozegrał natomiast Jakub Kamiński. 19-latek we wrześniu zadebiutował w seniorskiej kadrze Polski notując 90 minut w rywalizacji z San Marino. Poza tym grał w kadrze Polski do lat 21, w październiku i w listopadzie był jej kapitanem. 424 minuty w tej samej reprezentacji w 2021 roku rozegrał z kolei Michał Skóraś, 417 minut zaliczył już Nika Kvekveskiri.

Gruzin w swojej kadrze długo był głównie rezerwowym, we wrześniu na obóz reprezentacji w ogóle nie poleciał. Podstawowym zawodnikiem kadry trenowanej przez Francuza, Willego Sagnola stał się dopiero w listopadzie. W 2021 roku zmiennikiem w naszej młodzieżówce był Filip Marchwiński (tylko 196 minut), wiosną 62 minuty w 2 spotkaniach kadry do lat 21 rozegrał Filip Szymczak, który jesienią nie występował już z Kolejorzu tylko w GKS-ie Katowice do którego jest wypożyczony.

Nasi piłkarze konkretne liczby (gole, asysty) w kończącym się roku umieli zanotować tylko w młodzieżówce. W marcu Filip Marchwiński strzelił bramkę w sparingu kadry U-21 z Arabią Saudyjską U-20 wygranym przez Polaków 7:0. W październiku Jakub Kamiński wpisał się na listę strzelców w spotkaniu eMME z San Marino 3:0 w Kielcach. Lepiej było w listopadzie, kiedy „Kamyk” zanotował 2 asysty w konfrontacji z Niemcami na wyjeździe 4:0 oraz 1 asystę w starciu z Łotwą w Krakowie 5:0.

Listopad 2021 był dobrym miesiącem w młodzieżówce również dla innego wychowanka Lecha Poznań, Michała Skórasia. 22-latek zdobył gola w wygranym meczu z Niemcami 4:0, a w pojedynku z Łotwą 5:0 miał asystę.