Piłka nożna

Dogrywka: Lech – Radomiak 0:0

0 4

W piątkowym meczu z Radomiakiem Radom zespół Lecha Poznań oddał raptem 13 strzałów tym 5 po przerwie (tylko 1 był celny). Gra w każdej formacji nie porywała, naszej drużynie zabrakło jakości przede wszystkim na skrzydłach.

Najgorszy okres w meczu: 1-15 min.
Uwagi: aż 6 spalonych lechitów, tylko 1 celny strzał w II połowie, zaledwie 44% wygranych pojedynków 1 na 1, tylko 13% wygranych starć przez Ishaka, 26 pojedynków stoczonych przez Kamińskiego

1-4-3-3

Van der Hart – Pereira, Satka, Salamon, Douglas (74.Kvekveskiri) – Karlstrom (74.Sobiech), Amaral (66.Ramirez), Tiba – Skóraś (83.Sykora), Ishak, Kamiński.

1-4-2-3-1

Majchrowicz – Jakubik, Goncalo Silva, Cichocki, Abramowicz – Kaput, Nascimento – Kozak (75.Rondon), Radecki (85.Karwot), Machado (35.Leandro) – Angielski (85.Sokół).

Najlepsza lub najgorsza Lechowa akcja w meczu:

23 minuta – Ta sytuacja powinna być przenalizowana również przez sztab szkoleniowy. Spośród zawodników znajdujących się w środku pola tylko Amaral zareagował na wymianę dwóch krótkich podań Radomiaka. Karlstrom z Tibą nie ruszyli się, nikt nie doszedł do rywala, który zagrał długą piłkę do Machado. Portugalczyk zgubił Salamona, przyjął piłkę, oddał strzał i na nasze szczęście trafił tylko w poprzeczkę. Lech zbyt łatwo dał się wtedy zaskoczyć, lechici zostawili rywalom zbyt dużo miejsca w środku pola, nie byli zdeterminowani, by odebrać piłkę, znowu nie popisał się Salamon, w 23 minucie mieliśmy furę szczęścia.