EURO 2020. UEFA wszczyna śledztwo po zachowaniu węgierskich kibiców [VIDEO]

0 18
UEFA okazuje się strasznie wrażliwa na ludzką krzywdę. Federacja wszczyna postępowanie w związku z zachowaniem węgierskich kibiców na meczu z Francją.

Podczas meczu drugiej kolejki fazy grupowej, Węgrzy sprawili sensację i zremisowali 1:1 z Francją. Jednak to nie tylko emocje sportowe ostały się po tym spotkaniu.

Mecz Węgry – Francja

Węgrzy podczas Mistrzostw Europy trafili do „grupy śmierci”, w której mierzą się z Portugalią, Francją i Niemcami. Madziarzy spisują się nad wyraz dobrze, choć ich dorobek punktowy mógł być wyższy.

W pierwszym meczu przegrali co prawda 0:3 z Portugalią, jednak aż do 84. minuty utrzymywał się bezbramkowy remis. Węgrzy mieli także swoje sytuacje i gdyby wykorzystali którąś z nich wynik mógłby być zupełnie inny.

Remis, którego byli blisko w pierwszym spotkaniu, udało się osiągnąć podczas drugiego meczu z Francją. Węgrzy uzyskali prowadzenie w doliczonym czasie pierwszej połowy, jednak w drugiej połowie trójkolorowi doprowadzili do wyrównania.

W ostatniej kolejki fazy grupowej Madziarzy zmierzą się z reprezentacją Niemiec. Przed Węgrami „mission impossible”, by myśleć o wyjściu z grupy muszą wygrać starcie z reprezentacją naszych Zachodnich sąsiadów.

Skrót spotkania można obejrzeć tutaj:

Rzekoma dyskryminacja

Oprócz spraw sportowych, uwagę po meczu z Francją przyciągają kwestie polityczne. Jak podaje sportowy portal espn.com, UEFA wszczyna postępowanie w związku z rzekomą dyskryminacją podczas meczu w Budapeszcie.

Na czym polegało złowrogie zachowanie kibiców? Po pierwsze wywiesili baner, na którym wzywali piłkarzy do zaprzestania klękania przed meczami. Chodzi oczywiście o gest wsparcia dla rasistowskiego ruchu BLM.

Z kolei telegraaf.nl podaje, iż podczas meczu z trójkolorowymi słychać było także „odgłosy małp”. Odgłosy te miały być skierowane w stronę murzyna Kyliana Mbappe, którego ojciec pochodzi z Kamerunu.

Holenderski portal podaje, iż obrażany miał być także inny reprezentant trójkolorowych, który ma algierskie korzenie, czyli Karim Benzema.

Powyższe wydarzenia zostały ładnie określone, jako „potencjalne zachowania dyskryminacyjne”. To nie jedyne postępowanie, jakie toczy się wobec węgierskich kibiców. Pierwsze z nich zostało wszczęte już po meczu z Portugalią.

Chodzi o transparent, który pojawił się na trybunach Puskas Areny w Budapeszcie. Kibice wnieśli i rozciągnęli podczas meczu transparent z napisem „Anti-LMBTQ”. Więcej o tej sprawie przeczytacie tu: