Teraz tylko finał. W niedzielę mecz sezonu

0 11

Piłkarze ŁKS-u wrócili do Łodzi w czwartek. W piątek i sobotę będą trenować na boisku, a w niedzielny wieczór powalczą o awans do ekstraklasy.

Dziewięćdziesiąt cztery godziny będzie dzielić ostatni gwizdek Szymona Marciniaka w Gdyni od tego, który rozpocznie w najbliższą niedzielę finał barażów. Czasu niewiele, a że stawką meczu ŁKS-u z Górnikiem Łęczna jest awans do PKO BP Ekstraklasy, w obozie „Rycerzy Wiosny” pełna mobilizacja.

– W czwartek mieliśmy w planie regenerację oraz trening wyrównawczy dla zawodników, którzy w Gdyni rozegrali mniej minut lub nie pojawili się na boisku. Następnie wróciliśmy do Łodzi i przygotowujemy się do meczu z Górnikiem Łęczna – powiedział trener Marcin Pogorzała.

W środę szkoleniowiec skorzystał z usług w sumie szesnastu zawodników. Sześciu z nich przebywało na boisku od pierwszej do ostatniej minuty, trzech innych opuściło murawę dopiero w końcówce wygranego 1:0 spotkania z Arką, a w sumie ośmiu spędziło w tym sezonie grubo ponad 2000 minut na murawie. W niedzielę ełkaesiacy rozegrają już trzydziesty dziewiąty mecz o stawkę w kończącym się sezonie, więc nie dziwi, że pełne ręce roboty mają teraz i szkoleniowcy, i fizjoterapeuci łódzkiego klubu.

Co czeka naszych zawodników w trakcie najbliższych kilkudziesięciu godzin? W piątek i sobotę ełkaesiacy mają w planach zajęcia na własnych obiektach, natomiast na niedzielny poranek sztab szkoleniowy przewidział rozruch. Tego samego dnia, o godz. 20.40, łodzianie rozpoczną mecz z Górnikiem Łęczna.

The post Teraz tylko finał. W niedzielę mecz sezonu appeared first on ŁKS Łódź - oficjalna strona dwukrotnego Mistrza Polski.