Końcówka bez wstydu. Wisła – Lech 1:2

0 14

O godzinie 20:00 na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana mieszczącym się przy ulicy Reymonta 20 w Krakowie, początek meczu 29. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2020/2021, pomiędzy drużyną Wisły Kraków a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego meczowego raportu na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (przed meczem)

Aby widzieć wprowadzane przez nas zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

null 13 wygranych Lecha w Krakowie (10 ligowych)
null 6 kolejnych meczów Lecha przy Reymonta bez porażki (5 ligowych)
null 9 kolejnych meczów pomiędzy obiema drużynami z golem
null 2 kolejne porażki Lecha, 6 z rzędu meczów Wisły bez zwycięstwa
null W ramach “Oko na grę” obserwowany będzie Jan Sykora

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

2 min. – Styl Wisły przewidywalny. Od początku wysoki pressing.
5 min. – Słaby początek. Dużo fauli i niedokładności.
7 min. – Dośrodkowanie Kamińskiego z lewej strony wyłapał Lis.
8 min. – Teraz akcja z drugiej strony. Podanie Czerwińskiego przeciął Kone.
9 min. – null Czerwiński otrzymuje 4 kartkę. Za tydzień nie zagra.
12 min. – Efektowna akcja Sykory na prawej flance, podanie w pole karne, piłkę znów przeciął obrońca.
13 min. – 1:0. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, przedłużenie piłki przez Salamona, gola głową strzelił Ishak.

null Ishak
null Salamon

null 16 – 30 minuta

16 min. – Lech kontroluje spotkanie dłużej utrzymując się przy piłce.
18 min. – null 10 kolejny mecz obu zespołów w którym padł co najmniej jeden gol.
21 min. – Dobra interwencja Puchacza po błędzie Milicia.
24 min. – Indywidualny rajd lewą flanką Kamińskiego zakończony interwencją Lisa, który zagarnął piłkę.
28 min. – null Johannsson zmienił kontuzjowanego Ishaka.
30 min. – Szybka kontra Lecha, jednak źle z dystansu uderzył Kvekveskiri. Gruzin powinien to wykończyć znacznie lepiej.

null 31 – 45 minuta

31 min. – Lechici grają dziś szybciej i składniej. Są lepiej przygotowani fizycznie co widać gołym okiem.
32 min. – Kolejna akcja Kamińskiego, niezłe uderzenie Ramireza wybronił Lis. Pachnie, pachnie 2 golem.
36 min. – Akcja Sykory 1 na 1, dośrodkowanie z gorszej nogi, Johannsson podawał głową zamiast uderzać.
39 min. – null Dopiero 2 gol w lidze strzelony między 11 a 20 minutą gry.
42 min. – Klasowy zespół prowadziłby już 2:0, 3:0. Lech na razie nie umie zamienić dużej przewagi na kolejną bramkę. Wystarczy jeden błąd i znów może wyjść jego mentalność.
45+1 min. – null Kvekveskiri
45+2 min. – Do przerwy 1:0 dla Lecha.

null 46 – 60 minuta

47 min. – Akcja Lecha prawą stroną, na około 20 metrze skiksował Kamiński.
48 min. – Znów Lech, znów Kvekveskiri nie umiał celnie uderzyć. Został zablokowany.
48 min. – Indywidualny rajd Puchacza, znów mógł być gol. Wisła nie wyszła z szatni.
52 min. – Celny strzał Ramireza z dystansu wybronił Lis.
52 min. – null W dwumeczu z Wisłą na razie 1:1. 1:0 dla Wisły w Poznaniu, na razie 1:0 dla Lecha w Krakowie.
56 min. – Lechici bardzo dobrze wychodzą spod pressingu Wisły. Przynajmniej do 56 minuty.
60 min. – null Czerwiński i Ramirez zeszli. Weszli Skóraś oraz Tiba.

null 61 – 75 minuta

61 min. – 2:0. Dośrodkowanie Karlstroma z prawej strony, Tiba z bliska zdobył gola głową. Bramka sekundy po wejściu Portugalczyka na boisko.

null Tiba
null Karlstrom

66 min. – null To pierwszy mecz od 6 grudnia w którym Lech zdobył gola w obu połowach.
67 min. – Przebieg meczu wydaje się być bezpieczny. Nawet Lech ze swoją mentalnością chyba nie da Wiśle remisu. Rywal jest dzisiaj zbyt słaby.
71 min. – Z tak słabym rywalem tej wiosny jeszcze nie graliśmy. Wisła nie ma pomysłu, nie ma siły, nie ma charakteru. Lech robi co chce.

null 76 – 90 minuta

78 min. – null 1:2. Błaszczykowski trafia po ziemi uderzając z rzutu wolnego.
78 min. – Czy ten gol natchnie Wisłę, która dotąd nic nie grała? Zobaczymy.
80 min. – Ciekawa sytuacja dla Lecha. W meczu w którym powinien prowadzić 4:0, 5:0 jest tylko 2:1.
80 min. – null Karlstrom
82 min. – Lech nie cofnął się, nadal atakuje.
86 min. – Wisła zaczęła szybciej biegać i grać. Wcześniej przez niemal cały mecz stała w miejscu.
89 min. – Złe rozegranie rzutu rożnego i jeszcze gorszy strzał Tiby.
90 min. – null Pacławski za Sykorę, Marchwiński za Kvekveskiriego.
90 min. – Jeszcze 4 minuty. Może uda się uniknąć kolejnego wstydu.
90+3 min. – Minuta.
90+3 min. – null Milić. Za tydzień nie zagra.
90+4 min. – Bez wstydu 2:1. Koniec.

null null 29. kolejka PKO Ekstraklasy sezonu 2020/2021, sobota, 8 maja, godz. 20:00
null Wisła Kraków – KKS Lech Poznań 1:2 (0:1)

null Bramki: 78.Błaszczykowski – 13.Ishak 61.Tiba

null Asysty: 1:0 – Salamon 2:0 – Karlstrom

null Żółte kartki: Brown Forbes – Czerwiński, Kvekveskiri, Karlstrom, Milić

null Widzów: (bez udziału publiczności)

null Sędzia: Jarzębak (Bytom)

null Sędzia techniczny: Krasny

null Sędziowie boczni: Sapela, Karasewicz

null Sędziowie VAR: Kwiatkowski, Obukowicz

null Wisła: Lis – Frydrych, Kone, Szota – Gruszkowski (87.Szot), Zhukov, Savić, Starzyński – Yeboah (87.Buksa), Brown Forbes (72.Błaszczykowski), Medved (80.Boguski).

null Rezerwowi: Broda, Wachowiak, Hoyo-Kowalski, Szot, Mawutor, Błaszczykowski, Chuca, Boguski, Buksa.

null Lech: Van der Hart – Czerwiński (60.Skóraś), Salamon, Milić, Puchacz – Karlstrom, Ramirez (60.Tiba), Kvekveskiri (90.Marchwiński) – Sykora (90.Pacławski), Ishak (28.Johannsson), Kamiński.

null Rezerwowi: Bednarek, Rogne, Kravets, Tiba, Marchwiński, Skóraś, Johannsson, Pacławski.