Piłka nożna

19. kolejka PKO Ekstraklasy – za nami 5 meczów

0 9

W piątek, 26 lutego, o godzinie 18:00 na stadionie w Bełchatowie została zainaugurowana 19. kolejka piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2020/2021. W tej serii spotkań Lech odrobił straty pierwszy raz od listopada 2018 roku i wygrał derby Poznania. W ten weekend pozycję lidera utrzymała Legia, ciekawie zapowiada się niedzielny mecz Śląska z Pogonią.

Na początek 19. kolejki Ekstraklasy ekipa Rakowa Częstochowa, która tydzień temu przełamała się zagrała w Bełchatowie z niepokonanym wiosną Podbeskidziem Bielsko-Biała. Minimalnie lepsi byli gospodarze wygrywając 1:0. W piątek wieczorem najlepiej punktujący tej wiosny zespół Warty Poznań spotkał się w Grodzisku Wielkopolskim z Lechem Poznań. W meczu walki więcej szczęścia dopisało Lechowi, który przegrywając 0:1 wygrał po golu 94 minucie 2:1 odrabiając straty pierwszy raz od listopada 2018 roku. Dokończenie kolejki tradycyjnie nastąpiło w sobotę oraz w niedzielę. Tym razem żadnego meczu nie będzie w poniedziałek.

W sobotę o godzinie 15:00 zamykająca stawkę Stal Mielec podejmowała na własnym boisku zwycięską w ostatnich dwóch meczach Lechię Gdańsk. Mimo 30 oddanych strzałów przez gospodarzy w tym 10 celnych to lechiści wygrali 1:0. Dla gdańszczan było to 3 kolejne zwycięstwo z rzędu. Potem Jagiellonia Białystok zmierzyła się z Piastem Gliwice, który w poniedziałek przerwał serię 10 gier bez porażki. Tym razem klub z Górnego Śląska miał więcej szczęścia, w 93 minucie centrostrzałem zdobył bramkę i jednocześnie wszystkie 3 punkty. Na koniec dnia w szlagierze polskiej ligi Górnik Zabrze uległ Legii Warszawa 1:2, która utrzymała fotel lidera.

W niedzielę rywalizacja zacznie się już o 12:30. Wówczas Wisła Płock powalczy na własnym obiekcie z Wisłą Kraków. Później czeka nas mecz rozczarowującej Cracovii Kraków z jeszcze gorszym Zagłębiem Lubin, które w tym roku ma duże problemy ze zdobyciem choćby jednej bramki. Zmagania 19. kolejki PKO Ekstraklasy 2020/2021 zakończy bój przeciętnego ostatnio Śląska Wrocław z drugą przed tym weekendem Pogonią Szczecin.