Piłka nożna

Oko na grę: Bohdan Butko

0 4

W materiach z cyklu „Oko na grę” w każdym oficjalnym meczu Lecha Poznań baczniej obserwowany jest przez nas wybrany wcześniej zawodnik Kolejorza. W każdym spotkaniu wybrany piłkarz zostaje poddawany naszej analizie w tym często także statystycznej. Najpóźniej kilka godzin po meczu publikowane są wnioski na temat jego gry + ogólna ocena występu przeciwko danemu rywalowi.

Bohdan Butko w czwartkowy wieczór zastępował Alana Czerwińskiego, któremu sztab szkoleniowy dał trochę odpocząć. Dla Ukraińca był to pierwszy mecz od 1 minuty od lipca. Jego gra od początku była dobrą okazją, by to ten piłkarz pierwszy raz w sezonie 2020/2021 został bohaterem odcinka “Oko na grę”.

Opis gry:

Bohdan Butko od pierwszych minut nie miał łatwo. Musiał walczyć w pojedynkach 1 na 1 z Balikwishą a także znaleźć sposób na dośrodkowującego piłki z obu nóg Gavorego. Ukrainiec często zupełnie sobie z tym nie radził, nie potrafił zatrzymać dośrodkowań Francuza, lepiej szła mu już walka z Balikwishą. 29-latek jest innym typem prawego obrońcy od Alana Czerwińskiego, nie jest tak dynamiczny, nie ma tylu cech ofensywnych, często skupia się bardziej na defensywie w której wczoraj sobie nie poradził.

Piłkarz Szachtara Donieck jeszcze w pierwszej połowie zarobił żółtą kartkę, która wynikała z jego niemocy. Przy golu na 0:1 to m.in. on zawinił, Butko nie odbudował ustawienia po stracie Pedro Tiby, odsłonił lewą stronę zawodnikowi rywala, nie wrócił na czas do defensywy, nikt go nie asekurował co skończyło się bramką wyrównującą. Bohdan Butko nie popisał się także w 88 minucie. Wtedy Ukrainiec był źle ustawiony, łatwo przegrał główkę z zawodnikiem Standardu, który głową oddał minimalnie niecelny strzał po którym piłkę wzrokiem odprowadził Filip Bednarek.

Gol na 2:1 również padł po wrzutce ze strony na której grał bardzo słaby Ukrainiec. Jego powrót do Lecha Poznań to na razie nieporozumienie, zawodnik od lipca nie grał, do Polski przyleciał z małym urazem, dotąd dostał tylko dwie szanse w tym jedną w czwartek od początku. Lech Poznań do końca tej rundy rozegra jeszcze 7 meczów, Butko przyda nam się tylko do rotacji, później stanie się zbędny. Ten zawodnik nie pokazuje na razie oczekiwanej jakości, na dodatek jest zbyt drogi dla Kolejorza, którego nie stać na wykupienie prawego obrońcy Szachtara Donieck z którego jest wypożyczony do końca grudnia.

Bohdan Butko za występ w Liege otrzymuje od nas najniższą ocenę. To już kolejny obserwowany przez nas piłkarz, który akurat tego konkretnego dnia nie gra zupełnie nic. Podczas przerwy na kadrę podsumowaliśmy, jak wyglądają występy lechitów baczniej obserwowanych w konkretnych meczach (artykuł dostępny jest -> TUTAJ). Wnioski są dramatyczne.