Wypożyczeni zbierają minuty

0 6

W sezonie 2020/2021 wypożyczonych do innych klubów jest łącznie ośmiu piłkarzy z każdej formacji. Jeden zawodnik występuje w Ekstraklasie, jeden za granicą, jeden w II-lidze, pozostałych pięciu graczy czasowo przebywa na wypożyczeniach w I-ligowych klubach.

Podczas rundy jesiennej sezonu 2020/2021 średnio co 2-3 tygodnie monitorujemy postępy i dokonania wypożyczonych lechitów. Następny raport jest planowany po 8 grudnia.

Paweł Tomczyk (Stal Mielec)

Paweł Tomczyk w dalszym ciągu jest w ostatniej już Stali tylko rezerwowym. Niedawno zmienił się trener w Mielcu, który być może da 22-latkowi trochę więcej szans. “Pawka” po raz ostatni wyszedł w pierwszym składzie ponad miesiąc temu.

Bartosz Bartkowiak (Miedź Legnica)

Bartosz Bartkowiak od naszego ostatniego raportu nie pojawił się na murawie. Dotąd w I-lidze rozegrał 9 meczów dostając szanse głównie dzięki statusowi młodzieżowca. Sama Miedź Legnica to wielkie rozczarowanie I-ligi. Ten zespół zajmuje dopiero 10. miejsce.

Minuty: 226
Mecze: 9
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 5

Mateusz Skrzypczak (Puszcza Niepołomice)

Mateusz Skrzypczak w Puszczy przez problemy innych zawodników zaczął ostatnio trochę więcej grać. W 3 kolejnych meczach wychodził w pierwszym składzie, dzisiaj wszedł na boisko w 61 minucie. W 13 kolejkach 20-letni defensywny pomocnik zagrał 10 razy. Klub z Niepołomic zajmuje wysokie 8. miejsce w I-lidze.

Minuty: 508 (103 w PP)
Mecze: 12 (2 w PP)
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 2

Juliusz Letniowski (Arka Gdynia)

Juliusz Letniowski cały czas zachwyca liczbami w Arce. Ostatnie 4 mecze to 4 gole, 3 z karnych i 2 asysty. Łącznie “Julek” ma 3 asysty i już 11 trafień w sezonie 2020/2021. Gdynianie są na razie na barażowej pozycji.

Minuty: 1070 (108 w PP)
Mecze: 14 (2 w PP)
Gole: 11 (2 w PP)
Asysty: 3
Kartki: 5 (1 czerwona)

Lukasz Norkowski (GKS Tychy)

Łukasz Norkowski od połowy października w końcu zaczął więcej grać. Listopad znów nie jest dobrym miesiącem dla 20-latka. Środkowy pomocnik ostatnie 2 mecze GKS-u Tychy obejrzał tylko z ławki. GKS jest siódmy w I-lidze.

Minuty: 337
Mecze: 5
Gole: 0
Asysty: 1
Kartki: 1

Miłosz Mleczko (Widzew Łódź)

21-latek wygrywa rywalizację między słupkami z Wojciechem Pawłowskim i jest numerem 1 w bramce. Miłosz Mleczko wystąpił dotąd w 11 meczach, zachował 5 czystych kont i puścił 8 goli. Łodzianie realnie mogą włączyć się do walki o awans do Ekstraklasy poprzez baraże. Dziś Widzew gra w Pucharze Polski.

Minuty: 990
Mecze: 11
Puszczone gole: 8
Czyste konta: 5
Kartki: 1

Bartosz Mrozek (GKS Katowice)

20-letni bramkarz nie opuścił w tym sezonie jeszcze żadnego meczu Gieksy. Mrozek puścił w tych rozgrywkach 13 bramek zachowując 3 czyste konta. GKS Katowice po 5 kolejnych zwycięstwach zajmuje 2. lokatę w II-lidze.

Minuty: 900
Mecze: 13
Puszczone gole: 13
Czyste konta: 3
Kartki: 1

Joao Amaral (Pacos de Ferreira)

Joao Amaral w 6 kolejkach wystąpił 4 razy notując 1 asystę w 1. kolejce. Jeszcze ani razu nie rozegrał pełnych 90 minut. Pacos de Ferreira ostatni mecz ligowy rozegrał 30 października. 22 listopada grał w Pucharze Portugalii wygrywając 4:0. Od 63 minuty na boisku przebywał Amaral.