Tak się przegrywa cały sezon. Lech – Raków 3:3

0 2

O godzinie 12:30 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu, początek meczu 10. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2020/2021, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Rakowa Częstochowa. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO! z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

Przedmeczowy raport NA ŻYWO:

Aby widzieć wprowadzane przez nas zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

11:03 – Dzień dobry z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. W skrócie: pora w końcu wygrać.

11:15 – Raków przybył właśnie na stadion. Wcześniej spacer po nowej murawie odbyli lechici.

11:20 – Poniżej także skład gości. Tijanić i Gutkovskis zaczną na ławce.

11:30 – Godzina do meczu. Wkrótce rozgrzewka obu ekip, elementy do niej są już przygotowane.

11:31 – Dziś w ramach “Oko na grę” obserwowany będzie Djordje Crnomarković. Pierwszy raz w tym sezonie.

11:32 – Nowa murawa jest bardzo gęsta. Choć wizualnie nie wygląda dobrze to gra na niej będzie o wiele lepsza.

11:46 – Bramkarze obu ekip wyszli na rozgrzewkę.

11:50 – Przez tak wczesną godzinę rozpoczęcia meczu atmosfera jest jeszcze bardziej sparingowa. Nigdy tak wcześniej nie relacjonowaliśmy ligowego meczu Kolejorza z Bułgarskiej, to nowy rekord. Zdarzały się mimo wszystko poranne relacje ze sparingów przy Bułgarskiej (głównie zimą) czy z towarzyskiego meczu z Wartą 7 lat temu, który odbył się po 10:00.

11:51 – Lechici w komplecie na rozgrzewce.

11:52 – W ten weekend grali już dwaj pucharowi rywale. Standard zremisował u siebie 2:2, Benfika w Pucharze Portugalii wygrała 1:0, a Rangersi grają dzisiaj. Pełen raport oczywiście jutro.

11:55 – Dzisiaj zawieszonego trenera rywala Marka Papszuna zastępuje Goncalo Feio.

12:15 – Garstkę zgromadzonych na stadionie powitał właśnie spiker. Na trybunach jest paru stewardów i kilkunastu przedstawicieli mediów.

12:18 – Rozgrzewka zakończona. Czekamy już na rozpoczęcie meczu po którym Lech może mieć 8, 11 lub 14 punktów straty do lidera.

12:28 – Obie drużyny już na murawie. Ponownie nie było hymnu Lecha przed meczem.

Raport NA ŻYWO z wydarzeń na boisku:

1 – 15 minuta

1 min. – Pierwsza akcja Lecha zakończona rożnym.
4 min. – Lecha zepchnął rywala do obrony. Długo utrzymuje się przy piłce.
6 min. – Mimo dużej przewagi Kolejorza w posiadaniu nie było jeszcze żadnego strzału.
7 min. – Jest pierwszy, bardzo zły strzał Ishaka.
9 min. – Fatalne uderzenie z daleka. Zupełnie niepotrzebne.
14 min. – Gra Lecha nie jest zbyt efektywna. Brakuje konkretów z przodu.

16 – 30 minuta

16 min. – Lech grał, Raków strzelił po szybkiej akcji środkiem. 0:1.

19 min. – Setki podań z których nic nie ma, jeden błąd i statystycznie jest po meczu.
21 min. – Celny strzał Ishaka bez trudu złapał Szumski.
22 min. – Interwencja Bednarka ratuje nas przed 2 golem.
25 min. – Zakotłowało się pod bramką Rakowa. Oczywiście gola nie ma.
27 min. – Z efektownej akcji znów nic nie wyszło.

31 – 45 minuta

31 min. – 0:2. Nie trzeba 100 podań, by zdobyć gola. Wystarczą 3 zagrania i dobre podanie z prawej strony do wbiegającego Zawady.
33 min. – Jest już 1:2. Po zagraniu z prawej strony żadnych szans bramkarzowi nie dał Ishak.

37 min. – Przez szybkiego kontaktowego gola może da się uratować chociaż remis, który i tak nic nie daje.
40 min. – Następna akcja Zawady, który urwał się obronie. Ratuje nas Bednarek.
44 min. – Dobra okazja dla Ishaka, który został zablokowany.
45 min. – Mocny strzał Tiby w środek wyłapał Szumski.

46 – 60 minuta

46 min. – Statystyki strzeleckie są równe, posiadanie piłki zdecydowanie dla Lecha, który często nie wie co zrobić z piłka. Poznaniacy grali dotąd zupełnie nieefektywnie. Pora na II połowę.
47 min. – Karny dla Lecha!
48 min. – GOOOOOL!!! Bramkarz miał piłkę na rękach, ale Moder trafia! 2:2!

50 min. – Wszystko zaczyna się od nowa. Jest szansa na historyczny dzień.
52 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! Fantastyczny strzał Ramireza i to z prawej nogi! cudowny gol! Lech prowadzi!

55 min. – Raków się obudził. Ruszył do przodu.
58 min. – Raków marnuje świetną okazję po rzucie wolnym.

61 – 75 minuta

61 min. – Gra Lecha trochę siadła. Nie ma już tyle energii co na początku II połowy.
61 min. – Szczęśliwa interwencja Bednarka. Lech w opałach.
65 min. – Lech mocno cofnięty. Czeka na kontry.

73 min. – Lepszy moment Lecha. Kontra, strzał Ishaka, po chwili próbował jeszcze jeden z lechitów.
75 min. – Marchwiński wszedł i podał do nikogo. Kiedy on w końcu będzie skoncentrowany?!

76 – 90 minuta

78 min. – Kontra na 4:2, którą zmarnował Ramirez. Po co przekładał na lewą nogę…
82 min. – Koncertowo zmarnowany rożny. Najpierw zła wrzutka Ramireza, potem strzał Tiby.
85 min. – Interwencja meczu?! Bednarek nogą broni strzał. Masa farta!
88 min. – Dominacja Rakowa. Bronimy całym zespołem.
90 min. – Jeszcze 3 minuty nerwów.
90+2 min. – Fatalne zagranie Butko do nikogo.
90+2 min. – Nie do wiary. 3:3. Nikt nie wyciął Szelągowskiego, pada gol.
90+3 min. – Koniec. Ten remis nic nie daje. Stracone 2 punkty.

10. kolejka PKO Ekstraklasy 2020/2021, niedziela, 22 listopada, godz. 12:30
KKS Lech Poznań – RKS Raków Częstochowa 3:3 (1:2)

Bramki: 33.Ishak 48.Moder – k. 52.Ramirez – 16.Lopez 31.Zawada 90+2.Szelągowski

Asysty: 1:2 – Skóraś 2:2 – bez asysty 3:2 – bez asysty

Żółte kartki: Skóraś, Moder – Lopez, Niewulis, Kun, Piątkowski

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)

Widzów: (bez udziału publiczności)

Lech: Bednarek – Czerwiński, Satka, Crnomarković, Puchacz – Tiba, Moder – Skóraś (88.Butko), Ramirez, Sykora (72.Marchwiński) – Ishak (90.Kacharava).

Rezerwowi: Malenica, Butko, Rogne, Dejewski, Kravets, Muhar, Marchwiński, Klupś, Kacharava.

Raków: Szumski – Piątkowski, Niewulis, Wilusz (67.Schwarz) – Tudor (83.Bartl), Poletanović (79.Tijanić), Sapała, Cebula (83.Szelągowski)) – Lopez, Zawada (79.Gutkovskis), Kun.

Rezerwowi: Pindroch, Schwarz, Mikołajewski, Malinowski, Papanikolaou, Bartl, Tijanić, Szelągowski, Gutkovskis.