Przed meczem z Rakowem. Pojedynek statystyczny

0 3

Raków spisał się w tym sezonie znakomicie, ale z drużynami z dolnych rejonów tabeli w meczach wyjazdowych nie radzi sobie najlepiej. Przegrał cztery z pięciu takich spotkań.

• Raków w pięciu meczach rozegranych w ramach rundy finałowej PKO Ekstraklasy najpierw odniósł trzy zwycięstwa z rzędu, a następnie przegrał dwa spotkania. Sposób na podopiecznych trenera Marka Papszuna znaleźli ostatnio piłkarze Zagłębia Lubin i Górnika Zabrze.
  • Najwięcej minut w PKO Ekstraklasie spośród piłkarzy ŁKS-u rozegrał Jan Grzesik (2489 minut – 29 meczów). Rekordzistą pod tym względem w zespole Rakowa jest Tomáš Petrášek. Czech spędził w tym sezonie na boiskach piłkarskiej elity 2970 minut (33 mecze).
  • W pięciu dotąd rozegranych przez Raków wyjazdowych meczach z czterema dziś najsłabszymi zespołami PKO Ekstraklasy częstochowianie ponieśli cztery porażki i wygrali tylko raz (1:0 z Koroną w Kielcach). Raków przegrał już w tym sezonie z Wisłą w Krakowie (2:3), z Arką w Gdyni (2:3), z Koroną w Kielcach (0:3) i z ŁKS-em w Łodzi (0:2).
  • W bieżącym sezonie ŁKS zdobywa na własnym stadionie gola średnio co 85 minut (18 goli w 17 meczach). Raków na wyjeździe trafia do siatki rywala średnio co 80 minut (19 goli w 17 meczach).
  • Raków zdobył w tym sezonie już 22 gole po stałych fragmentach gry i pod tym względem jest dziś najlepszy w lidze. Nieco ponad 45 proc. wszystkich goli zdobytych przez częstochowian stanowią właśnie te ze stałych fragmentów gry. Najczęściej, bo aż ośmiokrotnie podopieczni trenera Marka Papszuna cieszyli się z gola po rzutach rożnych.
  • Ełkaesiacy nadal najgroźniejsi są w pierwszym kwadransie drugiej połowy (w tej fazie meczu łodzianie zdobyli 10 goli – tę ostatnią dziesiątą bramkę strzelił Samuel Corral w przegranym 2:3 spotkaniu z Arką w Gdyni). Raków najczęściej (13 bramek) trafia do siatki rywala między 76. minutą a końcem doliczonego czasu gry.
  • Spośród czternastu strzelców bramek dla Rakowa w tym sezonie najskuteczniejsi są obcokrajowcy. Felicio Brown Forbes (Kostaryka) zdobył 9 goli, Petr Schwarz (Czechy) ma na koncie 8 trafień, a obrońca Tomáš Petrášek (Czechy) – 6 goli.

Autor: Remek Piotrowski

The post Przed meczem z Rakowem. Pojedynek statystyczny appeared first on ŁKS Łódź - oficjalna strona dwukrotnego Mistrza Polski.