Dogrywka: Lech – Lechia 2:0

0 10

Dogrywka – cykl będący dopełnieniem pomeczowych materiałów w tym analizy pomeczowej, szybkich wniosków, plusów i minusów danego spotkania oraz Waszych ocen. W tych artykułach nawet 2 dni po każdym meczu ligowym oceniamy konkretne spotkanie w wykonaniu Kolejorza wybierając dodatkowo najlepszą oraz najgorszą akcję Lecha Poznań w rywalizacji z ligowym przeciwnikiem.

Najlepsza akcja meczu:

80 minuta – Bierność Lechii wykorzystana w 99% (byłoby 100% gdyby padł gol). W tej sytuacji lechici z łatwością rozgrywali sobie piłkę. Ta najpierw została podana ze środka na prawą flankę do Kamińskiego. „Kamyk” odegrał do Marchwińskiego, poszedł dalej za akcją, „Marchewa” przytrzymał piłkę, popatrzył, zagrał ją znów do tyłu na środek, futbolówka szybko ze środka została podana na lewą stronę, gdzie był Kostevych. Lewy obrońca Lecha zachował się dobrze. Z całej siły wstrzelił piłkę w pole karne, gdzie był Gytkjaer i wysoko ustawiony Tiba pełniący w niedzielę bardzo często rolę „10”. Piłka dosłownie trafiła na nogę Portugalczyka, którego strzał z paru metrów uderzył w Kuciaka. W tej sytuacji Słowak miał mnóstwo szczęścia interweniując bardzo szczęśliwie. Lech w 80 minucie z łatwością rozegrał sobie akcję tak jak chciał. Nikt w niej nie przeszkadzał, nikt z lechistów nie stosował pressingu, mimo liczebnej przewagi żaden z gdańszczan nie potrafił wcześniej przeciąć żadnego podania. Lecha zatrzymał dopiero Dusan Kuciak.

Najgorsza akcja meczu:

90 minuta – Niewiele brakowało, aby tak wesoło nie było. Jedna z nielicznych akcji Lechii zakończyła się zmarnowaną setką z kilku metrów na pustą bramkę. W tamtej sytuacji przy stanie 1:0 lechici w środku pola nie zrobili nic, by zatrzymać przeciwnika. Karygodnie zachował się truchtający Moder i jeszcze gorzej Kamiński, który źle się ustawił, zgubił krycie i nie doszedł na czas do rywala. Zupełnie pogubiła się również para stoperów pozwalając Lipskiemu znaleźć się w idealnej sytuacji. To co stało się w 90 minucie powinien przeanalizować sztab wraz z zawodnikami.

Najlepszy piłkarz według KKSLECH.com:

5 – Pedro Tiba czeka na gola od grudnia 2018. W niedzielę zrobił bardzo dużo, aby zdobyć bramkę lub strzelili ją koledzy Portugalczyka z zespołu. Przedwczoraj wykonał rekordową liczbę 12 strzałów (5 celnych), miał 9 zwodów, stoczył najwięcej pojedynków 1 na 1 i zagrał 66 piłek z czego 88% podań było celnych. 32-latek grający w meczu z Lechią bardzo wysoko sprawdził się w roli bardziej „10” niż „8”.

Najsłabszy piłkarz według KKSLECH.com:

3 – Christian Gytkjaer nie jest w formie. Sprawia wrażenie zawodnika mało zdeterminowanego, który słabo współpracuje z drugą linią. W niedzielę ponownie miał 6 uderzeń i znów nie potrafił zdobyć gola marnując po setce w obu połowach. Dawny „Gyt” z tego co miał przedwczoraj strzeliłby co najmniej 1 bramkę.

Ocena pracy trenera:

6 – Dariusz Żuraw bardzo dobrze przygotował zespół do tego spotkania zarówno taktycznie jak i mentalnie. Przeprowadził też w 100% udane zmiany. Szczególnie dobrą była ta Marchwińskiego za Muhara. 18-latek odpłacił się golem, inny rezerwowy Moder także strzelił bramkę, asystę zaliczył jeszcze Letniowski. Atak pozycyjny w wykonaniu Lecha w meczu z Lechią da się ocenić na szóstkę w czym zasługa trenera.

Ocena pracy sędziego:

2 – Piotr Lasyk należy do najsłabszych arbitrów w lidze co przedwczoraj udowodnił. Sędzia z Bytomia nie panował nad boiskowymi wydarzeniami, na początku dawał kartki za ostre faule tylko w jedną stronę, później już zupełnie się pogubił nie wiedząc zbytnio co się dzieje. Lech nie ma szczęścia do tego sędziego. Na szczęście w niedzielę wygrał z nim na murawie pierwszy raz od wiosny 2017.

Poziom meczu:

5 – Bardzo dobry mecz, jeden z najlepszych nawet w ostatnich latach. 42 strzały, 14 uderzeń celnych, 36 kluczowych podań i 19 kornerów to doskonałe liczby, które ciężko będzie poprawić Lechowi w ciągu nawet kilkunastu lat. Mecz z Lechią pod względem gry przede wszystkim drugiej linii był spotkaniem na piątkę z bardzo mocnym plusem!

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.