II-liga: Lech II Poznań – Widzew Łódź 1:2

0 6

W hitowym meczu 10. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2019/2020, Lech II Poznań mimo prowadzenia 1:0 przegrał we Wronkach z Widzewem Łódź 1:2 (0:0). Kolejorz wzmocniony dziś wieloma zawodnikami trenującymi na co dzień z pierwszą drużyną nie dał rady faworytowi tego spotkania przegrywając drugi mecz z rzędu. Po kolejnej porażce „niebiesko-biali” spadli już na 12. miejsce w ligowej tabeli.

Mecz we Wronkach lepiej rozpoczęli lechici. Już w 6 minucie po świetnym dośrodkowaniu Kaczmarka głową uderzył Szymczak, którego strzał kapitalnie obronił Pawłowski. Mimo dwóch dobitek lechitom nie udało się zdobyć gola na 1:0, który z miejsca ustawiłby to spotkanie. W odpowiedzi w 10 minucie Mąka po podaniu Robaka nie trafił z ostrego kąta. W 13 minucie Widzew ponownie mógł strzelić gola. Uderzenie oddał Robak, którego powstrzymał Szymański. W kolejnych minutach mecz był wyrównany i żadna z ekip nie potrafiła stworzyć sobie dogodnej okazji. W 36 minucie w polu karnym znalazł się Wojtkowiak, który po wrzutce Marchwińskiego minimalnie chybił. W 45 minucie gry znów głową bliski zaskoczenia Pawłowskiego był Szymczak, któremu w pierwszej połowie brakowało pod bramką Widzewa tylko szczęścia. Ostatecznie stojąca na niezłym poziomie pierwsza odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron zaatakował Widzew, ale to Lech w 53 minucie otrzymał rzut karny. Dobrą prostopadłą piłkę z lewej strony zagrał Klupś, na czystą pozycję wyszedł Marchwiński, który został sfaulowany przez bramkarza. „Marchewa” sam postanowił skarcić Widzew, pewnie wykonał jedenastkę i wyprowadził Kolejorza na prowadzenie. Dosłownie sekundy później było już 1:1 po tym jak Robak dośrodkował piłkę prosto na głowę niepilnowanego Możdżenia. Po tej bramce obie drużyny poszły na wymianę ciosów. W 64 minucie w dobrej sytuacji znalazł się Robak, którego strzał zatrzymał Szymański. Widzew wciąż atakował mogąc w 70 minucie zdobyć gola na 2:1 gdyby nie kolejny raz dobrze dysponowany Szymański. Lech co parę minut odgryzał się aż w 72 minucie meczu w poprzeczkę trafił Makuszewski. W ostatnich minutach na boisku zaczął dominować Widzew, który w 84 minucie wyszedł na prowadzenie. Piłkę efektownie zakręcił Mandiangu pokonując tym samym Szymańskiego. Po wyrównanych zawodach Widzew wygrał z Lechem II 2:1.

Rezerwy Lecha Poznań po 10 kolejkach II-ligi 2019/2020 z 13 punktami na swoim koncie są na 12. miejscu w ligowej tabeli mając na ten moment 3 oczka przewagi nad strefą spadkową. Kolejorz kolejne spotkanie rozegra w sobotę, 28 września, o godzinie 18:00 w Katowicach z miejscowym GKS-em.

10. kolejka II-ligi 2019/2020, sobota, 21 września, godz. 17:00
KKS Lech II Poznań – RTS Widzew Łódź 1:2 (0:0)

Bramki: 54.Marchwiński – k. – 56.Możdżeń 84.Mandiangu

Żółte kartki: Andrzejewski, Kryg, Wojtkowiak – Mąka, Kosakiewicz, Kordas

Widzów: ok. 1000

Sędzia: Marcin Kochanek (Opole)

Lech II: Szymański – Kaczmarek (88.Tupaj), Wojtkowiak, Andrzejewski, Niewiadomski – Moder (46.Kryg), Cywka, Marchwiński (60.Letniowski) – Makuszewski, Szymczak (81.Yatsenko), Klupś.

Rezerwowi: Radliński, Smajdor, Pawlicki, Janiak, Kryg, Tupaj, Bartkowiak, Letniowski, Yatsenko.

Widzew: Pawłowski – Kosakiewicz, Zieleniecki, Rudol, Pęczek (46.Kordas) – Mąka (72.Mandiangu), Możdżeń, Poczobut, Gutowski – Kita (83.Wolsztyński), Robak.