Łyżwiarstwo figurowe

Podsumowanie Mentor Toruń Cup 2018

0

W miniony weekend zakończyły się zawody Mentor Toruń Cup 2018, których organizatorem był nasz klub MKS AXEL. W tegorocznej edycji wzięło udział blisko 300 zawodniczek i zawodników z 28 krajów. Na lodowisku TOR-TOR wystąpili reprezentanci z odległych krajów, m.in. Australii, Republiki Południowej Afryki, USA i Filipin. W zawodach nie zabrakło oczywiście zawodników klubu AXEL.

W tańcach na lodzie w kategorii basic novice zaprezentowali się Julia Berendt i Maciej Sęczkowski. Zdobywając 42,69 pkt uplasowali się na 10 miejscu. Kategorię wyżej - advanced novice – reprezentowała para taneczna Martyna Stankowska / Wiktor Kulesza. Z dorobkiem punktowym na poziomie 56,51 zajęli miejsce 16.

Najlepiej wypadła nasza seniorska para taneczna – Natalia Kaliszek/Maksym Spodyriev, która po raz trzeci z rzędu wygrała zawody Mentor Toruń Cup, wyprzedzając parę z Wielkiej Brytanii - Lilah Fear / Lewis Gibson (II miejsce) i Węgier - Anna Yanovskaya / Adam Lukacs (III miejsce).

W kategorii advance novice dziewcząt Alicja Rejment zajęła 14 miejsce (59,24 pkt), Oliwia Kwiatkowska uplasowała się na 15 pozycji (58,85 pkt), natomiast Kamila Chamielec zajęła 17 lokatę (55.98 pkt). Wśród juniorek należy wymienić 12 miejsce Julii Kierul i 15 lokatę Agnieszki Rejment.

W niedzielę z kolei rozegrano zawody Interclub Mentor Toruń Cup 2018 wśród solistów i solistek klas srebrnej i złotej. W tych zawodach udział wzięło w sumie ośmioro naszych zawodników. Oto ich wyniki:

Soliści:

Ryszard Siudek – 1 miejsce, 23,00 pkt (klasa srebrna)