Łyżwiarstwo figurowe

MP Juniorów: Srebro dla zawodniczki AXLA

0

Julia Kierul zdobyła srebrny medal w rozegranych w miniony weekend w Krynicy-Zdrój Mistrzostwach Polski Juniorów. Julia po programie krótkim była dopiero szósta, lecz dobrze wykonany program dowolny dał jej awans aż na drugi stopień podium w końcowej klasyfikacji zawodów z dorobkiem punktowym 110,54 pkt.

Agnieszka Rejment zajęła miejsce 11 z łączną notą 98,28 pkt., natomiast wśród solistów na piątym miejscu uplasował się Piotr Wiśniewski (107,53 pkt.).

Łącznie z Mistrzostwami Polski Juniorów rozegrano także Ogólnopolskie Zawody o Kryształowy Dzban Krynicy-Zdroju. Tu najlepiej z naszych zawodników wypadła Elizavieta Surova (Advanced Novice II), zajmując pierwsze miejsce w swojej kategorii i bijąc swój dotychczasowy rekord o 5 punktów (82,84 pkt) oraz Ryszard Siudek (klasa srebrna), który także stanął na najwyższym stopniu podium z rekordem życiowym 24,35 poprawionym o 4 pkt.

Dalsze miejsca zajęły: Alicja Rejment (Advanced Novice I) – 4 miejsce z wynikiem 65,46 pkt oraz Kaja Lewandowska (klasa brązowa) – 9 miejsce z wynikiem 65,46 pkt.