Łyżwiarstwo figurowe

Medale na Mikołajki

0

XI Zawody Mikołajkowe / Łódź

Ważnym wydarzeniem minionego tygodnia były XI Zawody Mikołajkowe rozegrane w Łodzi, w których aż ośmioro naszych zawodników stanęło na podium. Wśród solistek na najwyższym stopniu stanęła Elizavieta Surova (76,42 pkt), startująca w kat. Advanced Novice II, natomiast drugie miejsce wywalczyła Julia Kierul  (w kat. Junior ) z dorobkiem 100,71 pkt. Wśród seniorek bardzo dobrze wypadła Agnieszka Rejment zdobywając srebrny medal z wynikiem 101,11 pkt.

Najlepszym solistą okazał się Olgierd Febbi. W kategorii seniorów uplasował się na najwyższym stopniu podium zdobywając złoto (138,70 pkt). Bardzo dobrze zaprezentowali się także jego młodsi klubowi koledzy – II miejsca w swoich kategoriach zajęli: Piotr Wiśniewski (junior) oraz Ryszard Siudek (klasa srebrna).

W parach tanecznych złoto wywalczyły obie nasze najmłodsze pary: Julia Berendt i Maciej Sęczkowski (klasa złota) oraz Martyna Stankowska i Wiktor Kulesza (Advanced Novice).

Pozostałe rezultaty solistek:

Kaja Lewandowska (kl. brązowa) – 11 miejsce (11,50 pkt)

Emilia Szwechowicz (kl. srebrna)  – 15 miejsce (20,84 pkt)

Amelia Witkowska (kl. srebrna)  – 18 miejsce (19,89 pkt)

Oliwia Zaborowska (kl. srebrna)  – 30 miejsce (14,57 pkt)

Aniela Zielińska (kl. srebrna)  – 35 miejsce (12,88 pkt)

Matylda Gałka (kl. złota) – 21 miejsce (21,74 pkt)

Zuzanna Nowak (kl. złota) – 36 miejsce (12,90 pkt)

Oliwia Kwiatkowska (Advanced Novice I) – 10 miejsce (63,09 pkt)

Alicja Rejment (Advanced Novice I) – 9 miejsce (63,15 pkt)

Aleksandra Rudolf (junior)  – 9 miejsce ( 86,72 pkt)

Wyniki

Zawody Mikołajkowe I miejsce Liza Surova

Elizavieta Surova na najwyższym stopniu podium

Zawody Mikołajkowe II Piotr Wiśniewski

Piotr Wiśniewski ze srebrnym medalem

Warto też wspomnieć o medalistkach w zawodach amatorskich w Łodzi.  W swoich programach, w konkurencji Solo Dance, świetnie się zaprezentowały Izabella Magdowska, kóra zajęła 1 miejsce oraz Jagoda Klaman, kóra debiutując zajęła 3 miejsce.

Santa Claus Cup/ Budapeszt

Z kolei dwie nasze pary seniorskie walczyły w zawodach Santa Claus Cup rozgrywanych w Budapeszcie. Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev zajęli 3 miejsce z wynikiem 158,00 pkt. Choć wynik jest daleki od ich rekordu z Tallinna i oba programy pary nie były pozbawione błędów, to dość wysoka ocena pozostałych, poprawnie wykonanych elementów zapewniła parze miejsce na trzecim stopniu podium. Druga z par – Anastasia Polibina i Radosław Barszczak uplasowali się na miejscu 9 z dorobkiem punktowym 115,02. Warto też dodać, że tym wynikiem poprawili oni swój rekord  życiowy o ponad 5 punktów.

Obie pary już 15 grudnia rozpoczynają walkę w zawodach Mistrzostw Polski oraz 4 Narodów.