Łyżwiarstwo figurowe

Zawodnicy MKS AXEL z rekordami i medalami

0

Przedostatni tydzień listopada był czasem bardzo intensywnych startów zawodników MKS AXEL na polskich i międzynarodowych arenach lodowych.

Rekord życiowy w Tallinie

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev bardzo dobrze wypadli w zawodach serii ISU Challenger w Tallinnie zajmując tam I miejsce z wynikiem 168,58 pkt, co stanowi ich nowy rekord życiowy. W zawodach prowadzili już po tańcu krótkim, za który uzyskali 67,94 pkt. Tańcem dowolnym, za który otrzymali aż 100,64 pkt, przypieczętowali swoje zwycięstwo w zawodach poprawiając swój rekord życiowy z Mistrzostw Świata w Helsinkach o ponad 11 punktów.

Druga para seniorska reprezentująca nasz klub – Anastasia Polibina/Radosław Barszczak uplasowała się na miejscu 12 z dorobkiem punktowym 109,82 pkt.

W Tallinnie zaprezentowały się także nasze najmłodsze pary taneczne. Julia Berendt i Maciej Sęczkowski pewnie sięgnęli po brązowy medal w kategorii Novice Basic, co jest ich największym osiągnięciem w karierze. Obie pary pojechały bardzo dobre, taneczne i żywiołowe programy poprawiając tym samym swoje najlepsze rezultaty i ustanawiając rekordy życiowe.

Debiutujący w kategorii Novice Advance Martyna Stankowska i Wiktor Kulesza zajęli w swoich pierwszych zawodach w sezonie i pierwszych zagranicznych 10 miejsce (49,42 pkt).

Wyniki

T17 8249 DSC03343 filterednew Tallinn najmłodsi news 27.11.2017

Soliści na podium w Oświęcimiu

W solistkach Junior Młodszy A podczas Eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży nasze zawodniczki uplasowały na dwóch pierwszych miejscach: złoty medal zdobyła Julia Kierul (98.84 pkt), dla której był to pierwszy start w Polsce. Na drugim miejscu rywalizację zakończyła Agnieszka Rejment z dorobkiem punktowym 96.67 pkt.
Po przerwie w treningach do rywalizacji wróciła również Aleksandra Rudolf, która ukończyła zawody na 8 miejscu z wynikiem 81.66 pkt.

W tej samej kategorii wśród solistów 5 miejsce zajął Piotr Wiśniewski z dorobkiem punktowym 101.17.

W juniorkach młodszych B startowały Elizavieta Surova, Alicja Rejment i Oliwia Kwiatkowska. Najwyżej z naszych zawodniczek uplasowała się Elizavieta Surova zajmując 6 miejsce (75,14 pkt), na kolejnych znalazły się: 19. Alicja Rejment (62,82)  i 27. Oliwia Kwiatkowska (59.14).

Konkurencję seniorów wygrał Olgierd Febbi (144,11 pkt).

Wyniki

Solistki news 27.11.2017

Srebro w synchronie

Srebrny medal w minionym tygodniu zdobyła także nasza sekcja łyżwiarstwa synchronicznego Team Le Soleil w zawodach Winter Cup rozegranych w Belgii (kat. Juvenile). Dziewczyny z wynikiem 25,45 pkt uplasowały się za zespołem z Wielkiej Brytanii (31,90), wyprzedzając drużynę  z Holandii (23,55). Dla naszego teamu była to dobra rozgrzewka przed najważniejszymi zawodami, które czekają na nie w tym sezonie.